http://rahmispossu.net/2014/04/09/uppsala-poliisi-ampui-mesutin/
Tällä Atarilla oli rikosrekisteri jo tapissa!
Tällä Atarilla oli rikosrekisteri jo tapissa!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Oikein toimittu. Ammuttu monta kertaa ja vielä päähän, varmistettu ettei tuosta enää ikinä ole kenellekään vaaraa. Kunniamerkit ja ylennys poliiseille erinomaisesti hoidetusta työstä.
Sitä luulee voivansa tehdä ihan mitä vaan mutta ei . Tuossa tilanteessa ei ole oikotietä , voimia poliiseille . Toivottavasti sosialistihallitus ei ala syyttämään heitä tappajiksi .
Hyvä, että poliisit ampui väkivaltaisen sekopään.
Hyvä että ampuivat sekopäätä päähän monta kertaa.
Moninkertainen rikollinen, paha saa palkkansa, piti paikkansa tällä
Uskomatonta toimintaa Ruotsin poliisilta. Poliisin olisi kuulunut pyydystää mokkakorva haavilla ja verkoilla ja silittää vapisevaa ja arkaa mesutia kunnes sen rauhoittuu. Viranomaisten olisi kuulunut etsiä syyllinen joka aiheutti mesutin käytöksen ja rangaista häntä ankarasti.
Väkivalta ei ole koskaan ratkaisu.
Asiat voi hoitaa myös puhumalla.