Hyvä että edes Osama taistelee vastaan kun muu maailma kumartaa uuden Hitlerin edessä.
Vastaukset 6
- mieltä
.. siitä että jos sinulla on noin kovin paha olla niin ota yhteys kunnalliseen terveyshuoltoon.
Sinua autetaan kyllä.
;) - Huvittunut :)
Hieman huvittaa, kun nyt Bushin voiton jälkeen Liittouman joukoista töykeästi kieltäytyneet Ranska, Saksa ja Venäjä kaikki ovat kovalla kiireellä onnitelleet Bushia ja esittäneet toiveensa, että heidän suhteensa USA:han "jatkuisivat lämpiminä" ...
Pitiköhän äkkiä vaihtaa nuottia, kun etukäteisarvailut Bushin häviöstä menivätkin pieleen? :))sehän kuuluu kuvioihin politiikan piireissä. Olihan Arafatiltakin tullut viesti,vaikka papparainen on niin huonossa kunnossa, että ei taatusti ollut sitä itse laittanut.
Mitä heidän olisi pitänyt maansa johtajina sitten sanoa?Sori, me ei aleta millekään ku sä oot johtajana, me halutaan toinen johtaja sinne ja sitten vasta leikitään?No, tuohan olisi Bushin omaa politiikkaa. Noinhan hän sotajoukkoineen toimii tänäkin päivänä:)
ps. Venäjällä on ihan toiset intressit Usa:n suhteen, koska kysymyksessä on myös Tshetshenia.
- Bushin uusi sotakoneisto
Raju kuivuus vaivaa Etelä-Kiinaa
Julkaistu 04.11.2004, klo 11.00
Kiinalaisia nostamassa vettä kaivosta
Kuva: AP Graphics Bank
Eteläistä Kiinaa vaivaa kuivuus, jonka vuoksi useiden kymmenien peltojen sadot ovat tuhoutuneet, vesisäiliöt tyhjentyneet ja sähkönsaanti on vaikeutunut. Viranomaisten mukaan kuivuus vaikuttaa myös turismiin.
Huonoin tilanne on Guangxissa, missä viranomaiset kuvaavat kuivuutta pahimmaksi 50 vuoteen.
Yli tuhat vesisäiliötä on kuivunut ja vesivoimaloiden tuotanto keskeytynyt. Satotuhot koskevat lähinnä riisiä ja sokeriruokoa.
Guangxissa takana on kolme sateetonta kuukautta ja yli 2,5 miljoonalla ihmisellä on vaikeuksia löytää juomakelpoista vettä.
Pohjois-Kiinassa kuivuudesta kärsitään säännöllisesti kun taas etelässä tyypillinen vuosittainen ongelma ovat tulvat, jotka ovat usein seurausta eteläisen Kiinanmeren hirmumyrskyistä.
Pekingissä "hätätila" ilmansaasteiden vuoksi
Kiinan pääkaupungissa Pekingissä hätää aiheuttavat kuivuuden sijaan ilmansaasteet.
Kaupunki on asettanut tavoitteeksi 227 "kirkasta" päivää tänä vuonna, mutta tästä tavoitteesta on jo jääty selvästi.
Lokakuun loppuun mennessä tällaisia päiviä oli ollut vain 187, joten loppuvuoden 61 päivästä 40:n tulisi olla kirkkaita ja saasteettomia. Sanomalehti Beijing Morning Post kuvaa tätä "hätätilaksi".
Kaupungin suurin saastuttaja, terästehdas Shougang on luvannut leikata tuotantoaan loppuvuonna ilmansaasteiden vähentämiseksi.
Ilmanlaadun parantaminen on avainasemassa Pekingin pyrkimyksessä olla valmiina isännöimään vuoden 2008 kesäolympialaisia - dan the man
Jos terroristijohtaja Osama Bin Laden on idolisi niin olet varmaan jo kääntynyt äärimuslimiksi ja noudatat Shariaa omassa elämässäsi.
Muista sitten rukouksissa pyytää mielenterveyttä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291364
Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt4601084Miesten suusta kuultua
Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "160651- 47575
Sinkut-palstan suurin valhe
Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va187574Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"
Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l76558- 41544
- 71533
- 40517
Haluaisin mies tietää pari juttua
Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt20516