Uusi Hitler - maailman johtajat seuraavat tyynenä

Haistakaa paska kusipäät!

Hyvä että edes Osama taistelee vastaan kun muu maailma kumartaa uuden Hitlerin edessä.

6

437

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mieltä

      .. siitä että jos sinulla on noin kovin paha olla niin ota yhteys kunnalliseen terveyshuoltoon.

      Sinua autetaan kyllä.
      ;)

    • Huvittunut :)

      Hieman huvittaa, kun nyt Bushin voiton jälkeen Liittouman joukoista töykeästi kieltäytyneet Ranska, Saksa ja Venäjä kaikki ovat kovalla kiireellä onnitelleet Bushia ja esittäneet toiveensa, että heidän suhteensa USA:han "jatkuisivat lämpiminä" ...

      Pitiköhän äkkiä vaihtaa nuottia, kun etukäteisarvailut Bushin häviöstä menivätkin pieleen? :))

      • sehän kuuluu kuvioihin politiikan piireissä. Olihan Arafatiltakin tullut viesti,vaikka papparainen on niin huonossa kunnossa, että ei taatusti ollut sitä itse laittanut.

        Mitä heidän olisi pitänyt maansa johtajina sitten sanoa?Sori, me ei aleta millekään ku sä oot johtajana, me halutaan toinen johtaja sinne ja sitten vasta leikitään?No, tuohan olisi Bushin omaa politiikkaa. Noinhan hän sotajoukkoineen toimii tänäkin päivänä:)

        ps. Venäjällä on ihan toiset intressit Usa:n suhteen, koska kysymyksessä on myös Tshetshenia.


    • Bushin uusi sotakoneisto

      Raju kuivuus vaivaa Etelä-Kiinaa
      Julkaistu 04.11.2004, klo 11.00
      Kiinalaisia nostamassa vettä kaivosta
      Kuva: AP Graphics Bank
            Eteläistä Kiinaa vaivaa kuivuus, jonka vuoksi useiden kymmenien peltojen sadot ovat tuhoutuneet, vesisäiliöt tyhjentyneet ja sähkönsaanti on vaikeutunut. Viranomaisten mukaan kuivuus vaikuttaa myös turismiin.
      Huonoin tilanne on Guangxissa, missä viranomaiset kuvaavat kuivuutta pahimmaksi 50 vuoteen.

      Yli tuhat vesisäiliötä on kuivunut ja vesivoimaloiden tuotanto keskeytynyt. Satotuhot koskevat lähinnä riisiä ja sokeriruokoa.

      Guangxissa takana on kolme sateetonta kuukautta ja yli 2,5 miljoonalla ihmisellä on vaikeuksia löytää juomakelpoista vettä.

      Pohjois-Kiinassa kuivuudesta kärsitään säännöllisesti kun taas etelässä tyypillinen vuosittainen ongelma ovat tulvat, jotka ovat usein seurausta eteläisen Kiinanmeren hirmumyrskyistä.

      Pekingissä "hätätila" ilmansaasteiden vuoksi

      Kiinan pääkaupungissa Pekingissä hätää aiheuttavat kuivuuden sijaan ilmansaasteet.

      Kaupunki on asettanut tavoitteeksi 227 "kirkasta" päivää tänä vuonna, mutta tästä tavoitteesta on jo jääty selvästi.

      Lokakuun loppuun mennessä tällaisia päiviä oli ollut vain 187, joten loppuvuoden 61 päivästä 40:n tulisi olla kirkkaita ja saasteettomia. Sanomalehti Beijing Morning Post kuvaa tätä "hätätilaksi".

      Kaupungin suurin saastuttaja, terästehdas Shougang on luvannut leikata tuotantoaan loppuvuonna ilmansaasteiden vähentämiseksi.

      Ilmanlaadun parantaminen on avainasemassa Pekingin pyrkimyksessä olla valmiina isännöimään vuoden 2008 kesäolympialaisia

    • dan the man

      Jos terroristijohtaja Osama Bin Laden on idolisi niin olet varmaan jo kääntynyt äärimuslimiksi ja noudatat Shariaa omassa elämässäsi.

      Muista sitten rukouksissa pyytää mielenterveyttä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.

      Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.
      Sinkut
      135
      785
    2. Muistelen lämmöllä

      Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti
      Ikävä
      48
      642
    3. Ajattelitko ikinä pyytää anteeksi?

      Tiedät kyllä mistä.
      Ikävä
      70
      619
    4. Tunnistan mun rakkaan

      Kirjoituksen heti kun se on täällä. Mä vaan tiedän sen ja tunnen 🤗
      Ikävä
      81
      571
    5. Miten oletkin noin

      osaamaton kaikin tavoin :)
      Ikävä
      39
      529
    6. Tyrkytät ittees liian

      tasokkaille :)
      Ikävä
      46
      510
    7. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      64
      489
    8. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      36
      475
    9. Odotan tosi paljon et nähdään uudelleen

      Sinussa on piirteitä, jotka sai kiinnostumaan.
      Ikävä
      21
      468
    10. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      94
      462
    11. Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa

      Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja
      Maailman menoa
      261
      449
    12. Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös

      Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko
      Suomussalmi
      36
      401
    13. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      25
      397
    14. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      86
      396
    15. Sofia ja Jeffrey yhdessä

      Sofia julkaisi instassa kuvan hänestä ja Jeffreystä kuvan, taustalla soi Happy birthday biisi ja Jeffrey kasvot peitetty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      395
    16. Mikä on ollut ihanin

      Kohtaaminen kaivattusi kanssa? Mistä haaveilet hänen kanssaan?
      Ikävä
      13
      385
    17. 21
      382
    18. Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?

      En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U
      Ikävä
      32
      376
    19. Kun asiat pitkittyy niin ne mutkistuu

      Mutkaista jo on, ei nämä enää selviä.
      Ikävä
      29
      374
    20. Kangasluoman kirjoitus Lapuan Sanomissa

      Ei voi kun nauraa. Nyt tämä henkilö ajaa säästöjä lakkauttamalla kouluja ja sitä myöten tapetaan sivukyliä. Kyseinen h
      Lapua
      49
      365
    Aihe