Ei tule maailmanloppua eikä Herraa

888888hrrrrrrrrrrrrr

4

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Herra palaa kuin varas yöllä", eli jos sinä sanot noin...

    • 77777777gqqqqq

      Ei kiinnosta tuo paska kirja ketään!

    • alfa123om2222

      Kyllä vielä on niitäkin, joita kirjat kiinnostavat eikä vain Saatanasta sikiävät ihmeet ja taikuus ja velhous sekä juonet.

      Kristus on Sana ja Kaikki mitä on kirjoitettu käy joskus toteen. Sanalla on oma viehätysvoimansa.

      Mikäli kaikki menee raamatun aikakäsityksen mukaan niin tulee Imaami Mahdi ja Isa, joka on Herran suun henkäys, ja jonka on määrä tappaa Antikristus syystä tai toisesta. Syytä tuohon on vaikea hahmottaa sillä Antikristushan on Jumalan lähettämä vitsaus, jonka tarkoitus on liaittaa rangaistukseen sopimusten rikkojat ja avionrikkojat.

      Ehkä kyse on vain siitä, että kun tulee uusi ylipappi eli Isa niin vanhat lait kumoutuvat ja vanhat uskonnot vaihtuvat toisiksi. Ehkä tulee islamin uskon täydellistäminen ja Koraani ottaa puolestaan Matteuksen evankeliumin paikan ilosanoman välittäjänä. Tai jokin kolmas ratkaisu on myös mahdollinen.

      Kun nykyiset Kalifit kuolevat lentää Imaami Mahdi Mekkaan ja aloittaa toimintansa erään Hadithin mukaan. Mutta varokaamme vääriä Mahdeja!

      Olen myös ollut mukana hahmottelemassa tuota vallankumousta, mutta kansaa tuntuu kiinnostavan vain anarkia. Ja sen vuolksi he raamatun mukaan joutuvat kuninkaitten harjoittaman anarkian alaisuuteen.

      Sillä mitalla jolla te mittaatte sillä teille mitataan! Jos oltaisiin menossa kohden utopiaa olisi se ihme. Sitä saa mitä tilaa ja kansat ovat ilmeisesti tilanneet anarkiaa.

      Allahu Akbar!

    • Ei ole

      "Kyllä vielä on niitäkin, joita kirjat kiinnostavat"

      Ei ole.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      1718
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1452
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1326
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      62
      1163
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1048
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1019
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      216
      838
    8. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      773
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      122
      753
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      718
    Aihe