Omilla vai tekaistuilla tiedoilla (taiteílija-nimillä tms) suomi24-palveluihin kirjautuminen!?
Mutta ei se tarkoita jokaisen kohdalla että olisi jollain tapaa feikki tai muuten pellenä liikkeellä eri s-24-foorumeilla.
Oletan monilla on samaan aikaan myös siis useita nimimerkkejä. Vähäin niin kuin eri tarkoituksiin eri foorumeilla?
Sekin nyt vaikka "sisäänkirjautumisen uudistus tehtiin, antaa kaikkeen mahdollisuuden, sitä on vaikea kontrolloida jos niin olisi joutuisi suurin osa käyttäjistä "banniin" kunnes sama taas toistuu ..toistuu ..toistuu!
Eli ei ole pakko ja edes suotavaa kirjautua omilla nimillään, se ei sulje pois ettetkö voisi antaa omia s-posti tms. tietoja hyvinkin tarkkaan jos vaan et sitä virallisempaa osoitettasi anna, ainakaan sivuilla - jos muuten annatkin jos luottamus syntyy kontaktihenkilöön tai muuten!
Tosin sain suureksi ihmetyksekseni "bannia" yhdellä s.24-sivuston forumilla sen takia että mulla oli ns. "profiilissani" esillä ja ilmoitettuna kyseisen foorumin kautta itsestään syntyvä s-posti yhteyskin suomi24:ään! Tätä kummastelin sitten ''ylläpideolle'' joka asiasta imoittikin, ja sain sen profiilin palauettua VASTA KUN OLIN POISTANUT SEN OSOITTEEN SIELLÄ!
Protestoin ankarasti asiaa, koska missä tahansa s-24:n sisäänkirjautumisessa on mahdollisuus ja varsin tavallista laittaa erittäinkin intiimejä ja tarkkoja tietoja itsestään, s-postia yms. myöten!
Tämä mulle osoitettu "banni'' siis koski vaan ko. sivullani s-posti osoitteen esilläpitoa.
Joka edelleen ja yhä tavallinen asia kaikkialla ja suurella osalla esillä olevia, ja kysyinkin milloin alkavat karsia ja poistaa kaikki ne tuhannet ilmoittajat ja sisään kirjautuneiden tiedot "TIETOTURVAN KANNALTA" - ja yksityisyyttä loukkaavat ilmoitetut tiedot ja henkilöt sivuilta?! Kuten he mulle ilmoittivat "SÄÄNNÖT KIELTÄÄ" siis yksityisten eli näin ''arkojen'' tietojen esilläpidon täällä!
Olit sitten feikki tai aito ilmoittaja aidolla asialla, osoitteet piiloon! Alla olevan kehoituksen tapaan!?
_______________________________________________________________*
Suomi24 - Treffipalaute [[email protected]] kirjoitti: > Hei!
> > Profiilissa on julkaistu yhteystieto, kuten sähköpostiosoite.
> > Yhteystietojen ( omien tai muiden) kuten puhelinnumeron, > sähköpostiosoitteen tms. julkaiseminen on tietoturvasyistä säännöissä kielletty kaikissa Suomi24 -palveluissa. Jos poistat tuon tiedon ja ilmoitat sen jälkeen asiasta meille, saamme palautettua profiilin normaalitilaan.
> > > Ystävällisin terveisin,
> > Suomi24 Treffit käyttäjätuki
Kaksinamaista suomi24- sisäänkirjautumisen tapaa noudattaen?
Omat vai keksityt?
1
132
Vastaukset
miksi profiilini jäädytettiin en tiedä tietääkseni ei o
le sopimatonta.AUKASKAA TAI POISTAKAA KOKONAAN KIITOS
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä931968Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2801790Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3091597Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1901481Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931061- 511017
- 56987
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56978- 67954
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40941