"Itä-Suomesta kotoisin oleva, noin 45 -vuotias mies on keksinyt tavan nauttia ravintolaruuasta halvalla – eli kokonaan maksamatta."
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194937686147/artikkeli/miehella typera tapa nauttia ravintoloista poliisilla tiedossa ainakin yhdeksan visiittia.html
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194937686147/artikkeli/miehella typera tapa nauttia ravintoloista poliisilla tiedossa ainakin yhdeksan visiittia.html
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tsuhnalandiassa kaikki kikkailu onnistuu.
Työnnä löylykauha perseeseen
Käry kuitenkin kävi. Tuolla tekniikalla suorastaan hakee ongelmia itselleen. Paljon helpompaa hakea marketista juoksukaljat ja juoksulenkkimakkarat. Kiinnijäämisen riski olematon, jos toimii ammattitaitoisesti. Kysykää Kylmikseltä.
Suomalaiset ei varsinaisesti ole hyväuskoisia. Mutta vakuuttavasti packaa puhumalla voi todellakin joskus päästä kapakasta hakemaan rahaa laskun maksamiseen. Suomi kuitenkin pieni maa, ravintoloita rajallisesti ja sana kiertää. Pari kertaa voi onnistua, sitten kuitenkin käy käry. Eli kun menee raflaan ja nerrokkaasti säästää rahaa, kannattaisi mieluummin miettiä paljonko sillekin evälle kertyy loppupeleissä hintaa korkoineen, korvauksineen, oikeuskuluineen ja sakkoineen.
Kaksi ihmisryhmää, mitkä ei ole ruudinkeksijöitä:rikolliset ja päihtyneet. Kun ne yhdistetään, noh, joka päivä iltapäivälehdet täynnä juttuja, mitä kaikke tapahtuu.
Lääkärit natseja eikä rahaa yksityiseen
Lääkärit ei kirjoita reseptiä, kun kerran kävin hakemassa
omin päin lääkkeet...
Kiljua kanistereissa puoleksi viikkoa ruokaa senkään vertaa
alkaa oikeasti ahistamaan täällä Maikkulassa lusmuilu
olen sentään ylioppilas ja viiltävän älykäs ja syntymästä nero
pelaan vain mestareita vastaan. seuraavaa siirtoani ei peltolan seriffi arvaa
kärpäsiä päässyt taas korvien väliin kun surisee oudosti tai alakerran naapurilla jäänyt patteri päälle
Luuletko, että Keijo muka saa kirjoitella palstalle sen enempää, kuin sinäkään? Ei se kuulu ylläpitoon tai mihinkään, usko jo. Ei sillä ole mitään etuoikeuksia.
Onhan Suomessa maakuntia jossa voi syödä ja juoda rajattomasti ja jättää laskun maksamatta.
Tilaa ensimmäiseksi entrecote pihvin puoliraakana, 60 valkovenäläistä noin niinkuin ensalkuun. Jälkiruuaksi mansikka jäätelö kermavaahdolla ja karkilla koristeltuna. Sitten kun laskun aika on niin toteaa, ettei ole rahaa.
Hakukoneen avulla yritin etsiä keskustelua mutta ei tunnu löytyvän minun mielenkiintoa vastaavaa keskustelua.
eikö olisi helpompi homma vetää lankkia naamaan ja bohuahoonosoomi. sitten vaan kelalta hakemaan harrasterahaa, harkinnanvaraista, ruokarahaa, discorahaa jne jne