http://m.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/kavivat-kurkkuun-kiinni-ja-tutkivat-taskut-poliisi-kaipaa-vihjeita-ryostelijaporukasta/4472476 Tästä uutisesta voi sekä tuosta tekotavasta että tummista vaatteista päätellä että jotain ei nyt kerrota. Oma veikkaus olis tekijöiden nimistä: Leif, Timo ja Tenho.
"Tummat vaatteet" ryöstäjillä. poliisi etsii!
ryöstöporukka
399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vai olisko ollut Taisto?
Nehän vaan ottavat omansa muiden taskuista. Uhri valitaan tyypillisesti niin että vain puolustuskyvytön kelpaa.
Aikalailla huvittavaa arvausleikkiä tämä lehdistön touhu...milloin tumminpukeutuneet, kansallispukuiset jne...mutta tähän touhu on mennyt, kiitos JSN:lle.
Tokihan kiertoilmauksien käyttäminen helpottaa rikollisen kiinni saamista, vai helpottaakohan? Tietysi rikollista pitää suojella, niin ettei hänen alkuperäänsä saa tuoda julki. :/
Miksei asioista voida puhua niiden omilla nimillä ja kaunistelematta jos se auttaa rikollisen kiinni saamisessa?