Karjala takaisin,saihan Viro,Latvia ja Liettua maansa takaisin,miksi ei SUOMI
Karjalan palautus
takaisin
6629
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Niin ja sota korvaukset myös korkojen kanssa
Rajan siirtäminen on osoitus siitä, etä sitä voidaan siirtää uudestaankin. Eiköhän pidetä noi rajapaalut siinä missä ne onkin.
Kysymys ei tässä tapauksessa ole rajan SIIRTÄMISESTÄ, vaan itsenäisen Suomen laillisten rajojen PALAUTTAMISESTA ennen v 1939 alkaneeseen totalitarsimiin ja ennen neuvostovallan rikoksia.
Palauttaa, siirtää...
Sama se miten tuon laittaa. Aikaa on kulunut jo sen verran, että suurin osa molempien maiden väestöstä näkisi kyseisen liikkeen rajapyykin siirtona. Sopiva fasistinen hallinto venäjälle ja katsotaan, että rajaahan voi siirtää sitten vaikka loppuun asti. Sama kumpaan suuntaan.
Miksei tätä karjalaa voisi antaa näille nuorille miehille mitkä on lähteneet sotaa pakoon Somaliasta ja Jugoslaaviasta ?
annetaan koko suomi TAKAISIN venäläisille, niin ne vois sitten myydä sen takaisin ruotsalaisille, mille se alunperin kuulukin.
Loogisesti homma etenesi näin, jos annettaisiin aina maat takaisin sille, mille ne on joskus kuulunutkin.