Perussuomalaiset vuotaa Keskustaan

Kansanedustajatkin pakenevat jo persuista

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288759996926.html

Keskusta etenee kaikilla rintamilla
4115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eihän tuossa mikään kepu jyrää, vaan persu osaa opportunismin, kun vaalitappio häämöttää. Varmemmin kepusta läpi... itse asiassa persuissa tulisi tippuminen.

Äänestä
  • Yhden paljastuksen tekijänä kyseinen edustaja teki poliittisen itsemurhan, tosin
    persut ovat muutenkin poliittisen itsetuhon partaalla.


    "Koskela nousi julkisuuteen vuonna 2006 kanneltuaan työpaikkansa Koukkuniemen vanhainkodin hoitajamääristä lääninhallitukselle.""

    Äänestä

  • täti putoaa: kirjoitti:

    Yhden paljastuksen tekijänä kyseinen edustaja teki poliittisen itsemurhan, tosin
    persut ovat muutenkin poliittisen itsetuhon partaalla.


    "Koskela nousi julkisuuteen vuonna 2006 kanneltuaan työpaikkansa Koukkuniemen vanhainkodin hoitajamääristä lääninhallitukselle.""

    Outo kommentti. Tuolla paljastuksella Koskela juuri nousikin ensin Tampereen valtuustoon ja sitten eduskuntaan.

    Äänestä

Melkoinen ääniharava viime eduskuntavaaleissa, sai peräti 9172 ääntä. Viime kunnallisvaaleissakin 1231 ääntä, neljänneksi eniten Tampereella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kepu jyrää... kirjoitti:

Kansanedustajatkin pakenevat jo persuista

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288759996926.html

Keskusta etenee kaikilla rintamilla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu