Kokoomus ja katainen upottivat Suomen suohon

26125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Myönnät siis ettei ole yhdentekevää kenestä tulee pääministeri? Realisti valitsee kahdesta.

Äänestä
  • Hej

    Äänestä

  • Hi

    Äänestä

  • sanni eholle kirjoitti:

    Hi

    tai

    Äänestä

  • laura eholle kirjoitti:

    tai

    Tai

    Äänestä

  • lasse eholle kirjoitti:

    Tai

    Hej

    Äänestä

  • Pia eholle kirjoitti:

    Hej

    Vois

    Äänestä

  • äänestä ttätä kirjoitti:

    Hej

    joo

    Äänestä

  • äänestä ttätä kirjoitti:

    Hej

    Hejaa

    Äänestä

  • äänestä ttätä kirjoitti:

    Hej

    Kiire

    Äänestä

  • Pia eholle kirjoitti:

    Hej

    Jo

    Äänestä

Kokoomuksen maata tuohoava vaikutushan ei ole mikään uusi asia. Niinhän käy aina, kun kykypyuolue nousee valtaan. Muuta ei ole odotettavissa kuin rikkaiden rikastuminen entisestään vähempiosaisten kustannuksella, ja kurjuutta jota jakavat keskenään vain tavikset. Eliitti on Kokoomuksen erityissuojeluksessa.

Mikähän ihme siinä on, ettei kansa vaan ymmärrä, näiden parin kokeilun jälkeen, ettei Kokoomuksesta ole maan johtoon. Porukka aivan liian yksinkertaista ja ahnetta narsistia, jotta voisi maata johtaa.

Nyt kun tämä yksi prkleen täystuho on nimitetty EU;n taloudesta ja kasvusta vastaavaksi väli-vara-salkuttomaksi komissaariksi, luulisi kertovan jo suurimmallekin EU-fanille, millaisilla kyvyttömyyksillä EU-toimii, ja luulisi myös ymmärtävän jo saaduista EU;n näytöistä ja kyvyistä selvä käsitys, että tuohon rupusakkiin on pidettävä etäisyyttä, eikä hyväksyttävä kaikkea sontaa jota sieltä tunkevat. Mieluiten kyllä ero EU;sta ja Eurosta, sillä tuosta tulee viellä entistäkin kalliimpi kyhäelmä, ja pian meillä ei velkataakkamme alla ole enää edes mahdollisuutta pyristellä irti tuosta rikollisjärjestöstä. Siihenhän EU-kiimaiset pyrkivätkin.

Äänestä
  • Annoin

    Äänestä

  • kavereille veroalen kirjoitti:

    Annoin

    Miisä

    Äänestä

En

Äänestä
  • Niin

    Äänestä

Bilberi Katainen ajoi Suomen alas ja siirtyi omiensa pariin Brysseliin. EU perustettu jotta itsenäisten valtioiden päätösvalta on voitu antaa pankkiiri eliitin käsiin. Pankkitukiaisia on maksettu näille keinottelijoille, joiden ainoa tarkoitus on ajaa Eurooppa lamaan koska se alkoi olla jo isompi talousmahti kuin mitä Usa yksin on ollut. Usa onkin pahasti velkaantunut, joten täytyihän EU: in myös sukeltaa.

Äänestä
  • On

    Äänestä

  • Minusta suomalaiset pitäisi hävittää maailmasta muutamalla ydinpommilla. Sellaisella kansalla ei tee yhtään mitään, joka äänestää valtaan Kataisen ja Stubbin kaltaiset idiootit.

    Äänestä

Hih

Äänestä
  • HI

    Äänestä

  • Noh

    Äänestä

Nu

Äänestä
  • fantastista siis oikeesti!!!

    Äänestä

POIS PAKKO RUOTSI

Äänestä

Jalle

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kataispaskiainen kirjoitti:

http://keskustelu.kauppalehti.fi/5/i/keskustelu/thread.jspa?threadID=245864&start=0&tstart=0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu