Rinne ei revennyt yhtä-aikaa vastaamaan perussuomalaisten kysymmyksiin kahteen eri paikkaan.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/73874-nyt-meni-hermo-eduskunnassa-raukkamaista
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/73874-nyt-meni-hermo-eduskunnassa-raukkamaista
Vastaukset 14
Vanhimmat
Anteeksipyyntöä lienee turha odottaa.
Persut eivät osaa pyytää anteeksi, tärkeintä on päästä päättömyyksiä mölisemään eduskunnassakin.
Miksi pitäisi pyytää anteeksi, jos nimittää raukkamaista porukkaa raukkamaiseksi?
Halla-aho jäi taas kiinni valehtelusta.
http://www.lansivayla.fi/artikkeli/247738-hu-selvitti-halla-ahon-vaitteen-puheripulista-tulos-3-13
miksi otat minun postaamani viitteen
ja väännät sen valheeksi
luuletko että en osaa lukea että kolme
kolme on merkittävä määrä
Vai on sinulla oma lehti! Jos kopioit tänne linkkejä niin oletettavasti joku tervejärkisempi luulisi niitä tarkoitetun jopa luettavaksi. Osaat jo kolmeen laskea ja kopioida linkkejä niin ei kai sitä muuta Halla-ahon kannattajalta voi vaatiakkaan.
kolme kolmestatoista ei kyllä minkään mittapuun mukaan ole "merkittävä määrä". täyttä puppua moinen väite. varsinkin kun huomaa vielä että 21. 5 venyneen kokouksen venymiseen vaikutti keskeisesti perSSujen edustaja. sinulta jäi halla-aho uskovaisena kokonaan tämä asia noteeraamatta....
ps. kerro myös koska halla-aho lyö "ison nyrkin pöytään" eu:ssa niin kuin täällä uhottiin ennen eu-vaaleja? lisäksi voisit listata tähän kaikki halla-ahon tähän astiset saavutukset eu:ssa....
hörhöille ei vastailla
hörhö ei löydä uutista koska se on pieni lehti
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12868062#comment-72988641
Onko Halla-Aho eu parlamentissa?
En ole kuullutkaan tuota. Ei ainakaan ole vaaliuen jälkeen kuulunut.
Luulin että jäi valitsematta ja nyt itkee taappiotaan. Luulius nyt parlamentarikosta jotakin kuuluvan.
Turha tuon "Halla-ahon äänestäjän" sekä muiden nimimerkkiensä kanssa on keskustella. Koko nimimerkki (sekä muut samasta IP:stä tulevat) on jonkun teekkariporukan trolli. Otaniemen oppilaat tissuttelevat keppanaa tai Feteascaa, spämmäävät sekavuuksia ja naureskelevat keikkaselkää kum joku tarttuu täkyyn, tai mikä vielä parempaa, tuohtuu näistä copysekoiluista.
Älkää ruokkiko trollia :D
mitkä ovat kaikkien aikojen suurimmat teekkarijäynät
Tämä ketju tuntuu nyt karkaavan asiastaan, mutta eduskunnassa taisi käydä niin, että persut toisaalla tahallaan viivyttivät valtiovarainministeriä, jotta pääsivät toisaalla moittimaan häntä myöhästymisestä. Raukkamainen on aivan oikea sana kuvaamaan tällaista käytöstä. Raukkamaista, lapsellista ja häpeällistä - mutta en ihmettele lainkaan, että persut syyllistyvät tällaiseen.
SDP:N KANNATTAJAT VIRTAAVAT NYT VAUHDILLA PERUSSUOMEEN, NYT VAALITYÖ VAUHTIIN SUKULAISET, TUTTAVAT, kaikkille tehtävä selväksi mitä tapahtuu jos entinen peli jatkuu. Analytiikkayritys Accuscoren mukaan perussuomalaiset saisivat toiseksi eniten kansanedustajapaikkoja uudessa eduskunnassa.
NE, JOTKA EIVÄT ÄÄNESTÄ RATKAISEVAT NÄMÄ VAALIT sillä PERUSSUOMEN KANNATUS ON NOUSSUT VIIME VIIKKOJEN AIKANA 5 PROSENTTIYKSIKKÖÄ JA PS JA KESKUSTA OVAT KÄYTÅNNÖSSÄ NYT TASOISSA. KORKEA ÄÄNESTYSPROSENTTI TUKEE PERUSSUOMEA ja viimeinen vaalipäivä, jolloin keskustalaiset ovat jo äänestäneet
SOINISTA ON TEHTÄVÄ PÄÄMINISTERI, muuten ei tilanne muutu, SIKSI TOINENKAAN TILA EI NYT RIITÄ, SDP on juuri sortumassa viime metreillä nyt kovaa vauhtia http://www.iltalehti.fi/eduskuntavaalit-2015/2015041119499714_eb.shtml Analytiikkayrityksen ennuste: Perussuomalaisille toisiksi eniten paikkoja Lauantai 11.4.2015
REPORTTERIMME TIMO SOINI SUORAAN KANSAN PARISTA, KORSON VAALITELTALTA, MIKÄ ON TILANNE JUURI NYT https://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/rh9otylj https://vaalit.perussuomalaiset.fi/
http://www.ts.fi/eduskuntavaalit/756340/Kannatusmittaus Perussuomalaiset karkeen VarsinaisSuomessa Kannatusmittaus:PERUSSUOMALAISET KÄRKEEN Varsinais-Suomessa (Turun Sanomat 10.4.2015)
Sipilä välttelee vaalikeskusteluja nyt jo avoimesti, piilossa perunakuopassa???
SIPILÄLTÄ TULLAAN TIVAAMAAN KESKUSTAN KATASTROFEJA, TALVIVAARA-KONKURSSIA, RUSSOFENNOVOIMAN pakkoajoa Suomeen, PEKKARISEN TUULIMYLLYTARIFFEJA, jotka tyhjentävät valtion kassan JA ALKOHOLIKAUPPOJA http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015041019490956_uu.shtml
Valtion viinayhtiö Altian historian suurin yrityskauppa on päättynyt fiaskoon. Altian historian suurimman yrityskaupan aikaan Altian vastuuministeri oli punamultahallituksen kauppa- ja teollisuusministeri Mauri Pekkarinen (kesk).
KESKUSTA PITÄÄ SIPILÄÄ PIILOSSA jotta hän ei romahtaisi yleisön edessä ja silmissä haastatteluissa, http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/sipila kioski rehula-34490 "Aikatauluistaan johtuen" - Juha Sipilä ei osallistu Ylen arvotenttiin Keskustan varapuheenjohtaja Juha Rehula sijaistaa puheenjohtaja Juha Sipilää Ylen arvohaastattelussa.
JUHA SIPILÄ SORTUU VOITON VARMISTELUUN VAALIJÄÄKIEKOSSA. PIENI JOHTO MUUTTUU TAPPIOKSI NYT VIIME METREILLÄ ja kiekko lipsuu omaan maaliin viime sekunneilla, koska Sipilä ei uskalla ottaa mihinkään kantaa, ettei voitto menisi käsistä http://www.iltalehti.fi/eduskuntavaalit-2015/2015040919492831_eb.shtml - Reilu viikko vaaleihin ja suurimmalta pääministerisuosikilta ei saa selviä vastauksia yhtään mihinkään, demarinuorten puheenjohtaja Joona Räsänen ihmetteli Twitterissä - Sipilä valittiin pj:ksi kesäkuussa 2012. Siitä asti aikaa valmistautua tähän hetkeen. "En öööö ota öööö kantaa. Katsotaan, kokoomuksen suunnittelupäällikkö Jukka Manninen visersi. - Voisi kysyä, onko mitään, mitä Sipilä ei olisi valmis harkitsemaan, puheviestinnän professori Pekka Isotalus kirjoitti. - Tämän illan pj-tentin veroista väistelyä on viimeksi nähty Suomessa 1952 olympiakisojen raskaan sarjan nyrkkeilyfinaalissa, Suomen Kuvalehden toimittaja Tuomo Lappalainen arvioi.
Ihan hyvä, että tämäkin vanha ketju nousi ylös, vaikka vain tuon spammin nostamana (tällä kertaa onni, että moderointia ei käytännössä ole). Tulee taas muistutusta siitä, minkälaista kieroilijaporukkaa persut ovat!