Palkka juoksee muutenkin.
Soinille ei nyt sitten tämä välikysymmys ollut tärkeä
Missä lie ollut?
460
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Soini antaa toisten tehdä työt puolestaan ja ilmestyy sitten parrasvaloihin kun luulee pisteitä jaettavan.
Ei Soinia hotsita kantaa vastuuta, kun kukaan ei kehtaa sitä häneltä edes vaatiakaan. Kaikkein vähiten muut persut ja media.
No mitähän vastuuta nyt pitäisi opposition kantaa ? Hallituksen tuhon aiheuttaneet ovat Brysselissä vastuuta paossa, ja sinä jaksat uikuttaa Soinin vastuusta ja siitä että ei kanna sitä? Mitä helvettiä oikein pitäisi kantaa ja mistä ? miksi ?
Soini on tunnetusti keskittynyt vastuunpakoiluun. Jopa Soini juoksee, kun kuulee sanat "vastuu" tai "työ". Sellainen on umpinarsistinen Wätys Isä Timo.