Mitä minkä hintainen Koskenkorva viina?

Koska en vielä elo juonut Kossua. Ajatelin vain kysyä? Teitä viinaa käyttäneiltä. Itse olen käyttänyt ollutta. En vielä viina. Onko raaka viina miten väkevää? Tuleeko siitä liian äkkiä humalaa?
1236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Koska palstana on alkoholin tuonti niin superalkossa maksaa 100cl 17€ monopoli alkon hintoja en tiedä kun en siellä käy. Varmaan ainakin 2x enemmän.

Ei suosittele juomaan raakana. Tai no miten haluat,mutta oksennus varoituksen annan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epätietoinen kysyy kirjoitti:

Koska en vielä elo juonut Kossua. Ajatelin vain kysyä? Teitä viinaa käyttäneiltä. Itse olen käyttänyt ollutta. En vielä viina. Onko raaka viina miten väkevää? Tuleeko siitä liian äkkiä humalaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu