Syy on aina naisten !

propagandaministeri

Oli kulttuuri mikä tahansa, uskonnoista riippumatta, syy on lähes aina naisen.

Beatles hajosi, syy oli nainen ym... Media pakkosyöyttää ja aivopesee nuoret miehet ajatusmaailmaan että syy on aina naisen.

Samaa mantraa syötetään elämänkertadokumenteissa, ja syy miehen ongelmiin on aina lopulta nainen. Well, näinhän se elämä miehen kohsdalla taitaa mennä (LOL). Miehet ovat täydellisiä.

6

182

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viattomat uhrit

      Sepäs kummaa. Juuri kun olemme lehdistä lukeneet, ettei lapsensa tappaneen äidin teko ollut ollenkaan naisen vika. Syynä oli väsymys ja halu pelastaa lapset kurjuudelta, syyllinen taas oli yhteiskunta, joka oli jättänyt äitiparan ilman apua.

      Kysymys oli siis bussia päin ajaneesta, ei tästä vauvanpakastajasta. Saamme varmasti myöhemmin kuulla, miten pakastinnainen oli syytön kaikkeen.

    • Ei ole totta.

      Missä muka noin opetellaan?
      Enemmän kyllä näyttää siltä nykyään syypääksi katsotaan lähes aina mies ja nainen muka jokin viaton enkeli. Kun mies joutuu ongelmiin niin se on muka aina miehen oma vika. Kun nainen joutuu ongelmiin niin se on mukamas aina miesten tai yhteiskunnan vika eikä koskaan naisen oma vika.

    • Miehen vika
      • B´vitut!

        Ja perkele! Niin sitä saatanan viatonta, "äiti-pyhää" suomalaista sorretaan Ulvilan tapauksessakin vai, täh!!!!!!!!!!


    • Angry Bird

      Naisen kuuluu tehdä naisen työt. Miehen tehdä miehen työt. Jos nainen laimilyö perhettä, niin koko maailmaa on pielessä.


      Jos nainen haluaa olla tasa-arvoinen, niin häntä pitää käsitellä tasa-arvoisesti. Siis lyödä samalla tavalla kuin mies lyö miestä. Nainen saa saman oikeudenkohtelun oikeudessakin kuin mies. Sitäkö on täydellistä tasa-arvoa? Vai joustetaan jossakin naisen hyväksi tässäkin kysymyksessä, että ämmä on tyytyväinen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      58
      5524
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      195
      3537
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      22
      2355
    4. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2348
    5. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      9
      1118
    6. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      102
      1038
    7. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      62
      1017
    8. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      18
      992
    9. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      955
    10. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      80
      947
    Aihe