Kysymys, lajia vaikea

Mistähän löytyy Talvivaaralle "uusi Pekka Perä"?


Kertokaa ihmeessä, jään seuraamaan suurella mielenkiinnolla, millaista kiinnostusta kepukaivos herättää.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onko vaatumukset samat, pitää osata liottaa näkymättömiin 1,3 miljardia euroa?

Äänestä

Kyllä se joistakin Afrikasta löytyy.

Vapaavuori tietää lahjojansa. Kysy siltä. Millään muulla järkipersuteella Vapaavuoren toimintaa ei voi käsittää.

Äänestä
  • Huomaan, ettei vastausta suoralta kädeltä niin vain löydykään.Löytyy vain ihmeellisiä vihjauksia.
    Mahtaako löytyä ottajaa Talvivaarallekaan?

    Äänestä

hih hih minullakin on kaupannuorille tytöille hih hih

Äänestä

Sulautetaan Talvivaaran kaivos Petsamon nikkelikaivokseen. Sen johtajalla lienee Perää parempi työkokemus alalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kepukusetus kirjoitti:

Mistähän löytyy Talvivaaralle "uusi Pekka Perä"?


Kertokaa ihmeessä, jään seuraamaan suurella mielenkiinnolla, millaista kiinnostusta kepukaivos herättää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu