Kokoomusja kepu ei tulevaan hallitukseen

Talvivaaran puuhamiehet ja nainen Lehtomäki, Vanhanen, Pekkarinen sekä myöhäisemmässä vaiheessa Häkämies ovat tulleet historiallisen kalliiksi Suomelle Talvivaara sotkuissa.Miljardi euroa häipyy taivaan tuuliin. ÄLKÄÄ HYVÄT IHMISET ENÄÄ ÄÄNESTÄKÖ NÄITÄ
560
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Lehtomäki lähti jo evakkoon Kainuusta ja pyrkii ehdokkaaksi Hesan vaalipiiristä

Äänestä
  • Eli Suomeen tulevat ulkomaiset työntekijät maksavat veroina Suomalaisten työttömyyskorvauksia? Sopii mulle,ei jaksa enää ja eläkkeeseen on pitkä matka.

    Äänestä

1988 pyrokratian kehto kyllä nyttenkin on totta

Äänestä
  • Lehtomäki varmaan luulee,että täällä hesassa ollaan kuuroja ja sokeita kun aikoo asettua kevään vaaleissa ehdolle helsinkiin. Ei ole pyrkyryydellä mitää määrää. Toivottavasti tämä silmien pyörittäjä ei ikinä istu eduskunnassa enää. On tullut jo liian kalliiksi veronmaksajille kaikkine jätevesiasetuksineen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


lukekkaa kirjoitti:

Talvivaaran puuhamiehet ja nainen Lehtomäki, Vanhanen, Pekkarinen sekä myöhäisemmässä vaiheessa Häkämies ovat tulleet historiallisen kalliiksi Suomelle Talvivaara sotkuissa.Miljardi euroa häipyy taivaan tuuliin. ÄLKÄÄ HYVÄT IHMISET ENÄÄ ÄÄNESTÄKÖ NÄITÄ

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu