Danielasta

actionwoman

Danielan maha on sitä luokkaa, että sen laskettu aika voisi olla helmikuussa. (En tiedä onko laskettua aikaa missään julkistettu.)
Poikabändi pistetään voittamaan äänestys, jolloin he saavat levyn joulumyynteihin ja keikat alkuvuodelle. Tyttöjen levy ilmestyy loppukeväästä, jolloin Daniela voi olla studiotyössä mukana tekemässä levyä (sekä loppuraskauden aikana että synnytyksen jälkeen). Tytöt alkavat keikkailla tosissaan kesällä, jolloin Danielan skidi on jo sen ikäinen, ettei ole täysin maidosta riippuvainen ja Danielan mieskin voi sitä hoitaa ja Daniela tuoda perheeseen leipää.

Asikainen on kyllä ollut enemmän kuin reilu Danielalle. Sehän ois voinut potkia sen pihalle heti kun kuuli raskaudesta, koska eihän viimeisillään oleva / perheenäiti todellakaan tuota levy-yhtiölle mitään. Senpä vuoksi Asikainen onkin panostanut poikiin ja saanut viivytettyä tyttöjen esiinmarssia. Näin hän itse näyttää tosi reilulta ja tasa-arvoiselta julkisuudessa ja taloudellistakaan tappiota ei juuri tule.

Miksi ohjelman alkuvaiheessa ei kerrottu muutamia varsin tärkeitä asioita, kuten tuleeko tyttö- vai poikabändi vai molemmat? Nämä asiat ovat muotoutuneet ohjelman teon myötä aivan toisiksi kuin mitä alunperin oli suunniteltu. Asikainen haistaa markkinat ja kunnia siitä hänelle kuten myös siitä, että on antanut lahjakkaalle artistille mahdollisuuden toteuttaa unelmansa raskaudesta huolimatta.

P.S. Vaikka oltaisiin kuinka tasa-arvoisia niin artistin uran alkutaipaleella raskaus on sama kuin heittäisi hyvästit unelmalleen.

3

933

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • herreys

      tyttö- ja poikabändin hakemisesta kerrottiin jo hyvissä ajoin ennen ohjelman alkua

    • blue

      tässä haettiin turhaa molempia, koska pojat voittaa. Ja kyllähän sen nyt arvaa, koska kenelle tuleva bändi on suunniteltu: pikkutytöille.

    • "viimeisillään oleva tai raskaana oleva ei tuota levy-yhtiölle mitään"-Ja kuinkahan niin?
      Daniela kun on tytöistä ainoo joka osaa oikeasti laulaa tosi hyvin, ja nimenomaan se tuottaa levy-yhtiölle.
      Jos joku ei osta siksi levyä että yksi laulajista omaa ISON ja IHANAN mahan, niin ei oo ihan päässä kaikki kohdallaan..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken

      ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi
      Maailman menoa
      195
      1677
    2. Martinan firma haastettiin käräjille

      Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      1510
    3. Miksi haluat satuttaa

      Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano
      Ikävä
      28
      1081
    4. Toivotko vielä et

      Päätyisimme yhteen?
      Ikävä
      79
      1047
    5. Miksi ette halua kaivattuanne

      Yksi syy tai tekosyy.
      Ikävä
      74
      1040
    6. Ketä sinä

      Odotat oikeasti. Miksen sulle totta olla saa.
      Ikävä
      117
      1000
    7. Oletko kaivattusi

      Mielestä hyvä sängyssä🤔
      Ikävä
      86
      980
    8. Martina makkarankuori päällä

      Voi hyvää päivää minkä asun oli valinnut Emma gaalaan, ei jäänyt kenellekään epäselväksi, minkälaiset rinnat on naikkose
      Kotimaiset julkkisjuorut
      157
      871
    9. Hindujen rukous ei auta

      Rukoilu hindulaisuuden tapaan ei voi missään tapauksessa tuottaa hyviä tuloksia. Ja miten joku epäjumala voisikaan mihin
      Hindulaisuus
      353
      866
    10. Tykkäätkö kuinka

      Paljon kaivatustasi?
      Ikävä
      54
      824
    Aihe