Häpeääkö perussuomalaiset menneisyyttään?

Mitä hävettävää vennamolaisuudessa on?
856
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei varmaan? Vaan se tapa millä poika Pekka yrittää vääristellä ja kaunistella.

Äänestä

Eihän vennamolaisuus pure lainkaan enää
Siitä otetaan
isänmaallisuus (maattomia kokoomuslaisia vastaan)
ja
kansan puolesta (virkametsästäjiä sdp:tä vastaan)
ja
kansanliike (keskusjohtoisia anarkisteja hesarilaisia ja yleläisiä vastaan)
ja
edistyksen liike (keskustapuolueen kääriäisläisyyttä ja kiviniemeläisyyttä
vastaan)

Perussuomi, populistinen kansanliike, moderni sosialidemokratia

Suomalainen kylki edellä


http://uutiset.perussuomalaiset.fi/tossavainen-eu-ja-euro-aiheuttivat-kurjistumiskierteen/

Toivon hartaasti, että suomalaiset heräävät seuraavissa vaaleissa näkemään tosiasiat. Se tosin on vaikeaa, sillä media toimii tässäkin asiassa valtaeliitin sylikoiran roolissa.

Äänestä

Pekka ja Veikko olivat monissa asioissa aivan eri linjoilla.

Ps ei muuten ole SMP:n jatke kuten kepu maalaisliiton.

Veikko oli aikansa kunkku, mutta pekka on aina ollut nahjus ja hapine palkkioviroille vaikka niitä vastustikin.;)

Ps on yleispuolue jossa on erittäin vähän entisiä SMP:n ihmisiä.
PS on muodostunut koko suomeen ja vahvasti myös kaupunkeihin monien eri puolueiden entisistä äänestäjistä.

Smp:n alamäki alkoi silloin, kun Pekka tuli kuvioihin.
Palkioviroille hätki postipekka on mielipiteineen aivan väärässä puolueessa ja vaikka Soini arvostaakin Veikkoa tietyssä mielessä, niin hän voisi silti vihjaista Pekalle, että on sulle sopiviakin puolueita, että tervemenoa!

Äänestä

>Smp:n alamäki alkoi silloin, kun Pekka tuli kuvioihin.
Palkioviroille hätki postipekka on mielipiteineen aivan väärässä puolueessa ja vaikka Soini arvostaakin Veikkoa tietyssä mielessä, niin hän voisi silti vihjaista Pekalle, että on sulle sopiviakin puolueita, että tervemenoa!

Joo, kyllä Veikko oli sentään vielä periaatteiden miehiä ja Pekka on kuin varjo isästään joka suhteessa ja voi sanoa, että hän tuhosi pelleilyineen SMP:n

PS puolueelle Pekasta on vain haittaa, koska ei osaa pitää edes suutaan kiinni mielipiteistään, jotka ovat selkeästi perussuomalaisen vastaisia.

Äänestä

Käsittääkseni Pekka V ei ole puolueen jäsen eikä ole ilmoittanut edes äänestävänsä PS-ää. Viim Eu vaaleisssa ilmoitti julkisesti Kepun Laukkasta kannattavansa.
Minusta olisi kaikin puolin tehtävä näihin Vennamoiden jälkiporukkaan pesäero.
Mediassa katkerat Pekat yrittää sotkea kuten tyypillista eräät Pohjois.Karjalasta tai kotoisin.

Äänestä
  • >Käsittääkseni Pekka V ei ole puolueen jäsen eikä ole ilmoittanut edes äänestävänsä PS-ää. Viim Eu vaaleisssa ilmoitti julkisesti Kepun Laukkasta kannattavansa.

    Ahaa, että kepuun on pettäjän tie?
    Pekkahan harhautti äänestäjiään sillä, että hän ei hyväksy poliittisia ns. palkkiovirkanimityksiä, mutta otti heti hotaisten sellaisen vastaan, kun tarjottiin.

    No kepu pettää aina ja aina on tilaa yhdelle, joka pettää.;)

    Jospa uskovainen Sipilä opettaisi Pekalle hieman moraalin alkeita?

    Äänestä

Ja Soinin lääkärivaimo äänestää Kokoomusta.

Äänestä
  • Kotiäideille maksetaan niin niukasti että ehkä Vasemmistoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maaseuturakas kirjoitti:

Mitä hävettävää vennamolaisuudessa on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu