milloinkahan alkaa hinnat pudota.
palkkojen alennus
lallu kamminen
6402
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Aloitetaan kansanedustajien palkoista, heillä onkin mahtavat palkat ja lomaedut, siinä on laskuvaraa, suomalainen duunari saa kiristellä vyötään ,jotta tuleee toimeen palkallaan.
Eiköhän kansanedustajien palkkataso kerro jotain koko instituution yleisestä arvostuksesta. Jos työnä on kansalaisten edun ajaminen, ei palkka saa aivan huono olla. Duunareiden rahoja kansanedustajat eivät ole vieneet, vaan suurpääoma
Milloin kansanedustajat ovat ajaneet kansalaisten etuja? Älä nyt hulluja horise. Omia etujaan ne ajaa täydellä korkeimmalla liksalla, niin että mistä vielä voisi saada enemmän.
Minä en ainakaan arvosta valehtelijoiden klubilasia tippaakaa. Palkka juoksee vaikkei olisi työpaikallakaan. Matkarahat tulevat kuin manulle illallinen ilman mitään tositteita.Juhlitaan veronmaksajien rahoilla laskut aivan tolkuttomia. Milloinkohan kansanedustajat olisivat viimeksi ajaneet kansanetua eikä suurten yritysten ja rikkaiden etua. Vastuuta ei ole mistään eikä rikosrekisterikään haittaa.
Joo, minäkin nostan omaa palkkaani niin kansa arvostaa minua enemmän! Äly (jos sitä on) älä jätä.
Kansanedustajista on tullut kansan ryöstäjiä.
Heille kuuluisi keskimääräinen palkka, edustajan työ pitäisi olla kutsumusammatti, ei ahneuden.
Näkeehän sen mitä se on, ex-urheilijoiden, ym julkkisten suojatyöpaikka kun eivät muuta osaa kun on tehnyt NIIN HYÖDYLLISTÄ TYÖTÄ kuin urheilu
Ryöstö tapahtuu alv:n muodossa. Muuten tätä sirkusta ei pyöritettäisikään - EU mukaanlukien