Lain rikkojat

Adventistit syyttävät kristittyjä lain rikkojiksi.
Itse luulevat olevansa lain noudattajia.
Varo siis kristittyjä ja liity Adventtikirkkoon lopunajan jäännösseurakuntaan.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onko täällä vieläkin joku puskajussi joka sanoo että ##Adventistit syyttävät kristittyjä lain rikkojiksi.## ja ei siis ole ymmärtänyt mistä on kysymys ?

Ei kukaan syytä ketään, vain toteamme että jokainen ihminen on rikkonut Jumalaa vastaan ja on siten lainrikkoja. Joka rikkoo Jumalan ytahtoa vastaan on lainrikkoja ..

Jos aloituksen tekijä uskoo olebansa ilman syntiä - niin olis ehkä aika keskustella asiasta jonkun kanssa ... asiasta .

alex

Äänestä
  • Adventismissa syytetään ja demonisoidaan kristittyjä sunnuntai pedonmerkin avulla lainrikkojiksi.
    Adventistit sanovat kristinuskoa ikuisen piinan uskoksi ja harhaopiksi.
    Tämä on 100% adventismia.

    Äänestä

Taivaaseen ei pääse yhtään ihmistä, joka ei olisi lakia rikkonut Jeesusta lukuunottamatta.

Äänestä
  • Adventistit rikkovat esim. sapattilakia ja syyttävät muita kristittyjä lain rikkojiksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pastori FFF Pink kirjoitti:

Adventistit syyttävät kristittyjä lain rikkojiksi.
Itse luulevat olevansa lain noudattajia.
Varo siis kristittyjä ja liity Adventtikirkkoon lopunajan jäännösseurakuntaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu