Jonkun aikaa täällä keskusteluja seuranneena voi huvittuneena huomata miten taitavasti evokkitrolli Jaakob vie muita kuin pässiä narussa. Hän kirjoittaa hyvin ja tuotteliaasti. Omaa selkeästi kreationistisen taustan, koska tuntee Raamatun ja äärikristillisen retoriikan hyvin. Hän ajaa avauksillaan ja kommenteillaan oikeat kreationistit keskusteluista ulos ja tekee päättömillä kirjoituksillaan kreationismin naurunalaiseksi. Hyväntahtoiset evokit eivät ole vieläkään tajunneet, että Jaakob on samalla puolella ja pitää yllä keskustelua palstalla, joka kuolisi nopeasti ilman hänen avauksiaan.
Evokkitrolli?
12
144
Vastaukset
Jaakob piti kyllä taannoin hyvin pitkän paussin, hyvä jos yli vuoteen kirjoitti mitään jos oikein muistan, eikä täällä silti kuoltu ylösnousemuksesta nyt puhumattakaan.
- messeri
Jaakob on lannistumaton paapattaja. Ilman umpi-idioottimaisen kreationismin jatkuvaa tykitystä tämä palsta saattaisi olla paljon tylsempi.
- no jaa
Jos Jaakob on evokkitrolli niin kyseessä on sairas ja onneton reppana. Kaveri on kirjoittanu kymmenen vuotta ja monesti käyttää useita tunteja päivässä tänne höpisemiseen. En ite ainakaan nosta hattua jos trolliksi paljastuu vaan enemmän säälin.
- ei kai?
T-Torppa taitaa olla samanlainen trolli. Ei kai kukaan oikeasti voi olla noin pihalla asioista?
Torppa siis esiintyy omalla nimellään. Kyllä se on juuri niin pihalla kun miltä näyttää, ellei enemmänkin.
- Heh heh
Osittain samaa mieltä aloittajan kanssa. Jaakob on sen verran narsisti ,että päästää mieluummin tämän ketjun valumaan pois näkyviltä, kuin puolustaisi itseään. Tärkeintä on pitää omat avaukset ylhäällä ja ne joiden kommentoinnilla saa eniten vahinkoa aikaan "ajamalleen asialle".
Palsta tuskin kuolee ilman Jaakobia, mutta monta naurua jäisi nauramatta. - jyri
Jaakob on perusfunda ja hänet pitää ottaa sellaisena.
Mutta mitä evoluutioteoriaan tulee niin Jaakob on mestarillisesti osoittanut monen monet evoluutioteorian todisteet täydeksi huuhaaksi ja pelkiksi sokeiksi uskomuksiksi.
Näistä ansioista minä annan Jaakobille täyden kympin.- tieteenharrastaja
Niin; tyhjällä suulastuksella ja valehtelulla:
"Jaakob on mestarillisesti osoittanut monen monet evoluutioteorian todisteet täydeksi huuhaaksi ja pelkiksi sokeiksi uskomuksiksi."
Juuri niinkuin sinäkin jatkuvasti yrität >Näistä ansioista minä annan Jaakobille täyden kympin.
Tepä olettekin saman sarjan painijoita. Vain otemieltymyksissä ja painityyleissä on eroa.
Tiedä siitä onko Jaakob evotrolli vai ei, mutta hän tekee kovati töitä sen eteen että kreationismista saisi mahdollisimman vastenmielisen kuvan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1313787Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va201763Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos261608Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3011435Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu191410Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi411330Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti16994Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy74978Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä127944- 73848