Saga Furs Oyj:n kurssi -50,69 %

Saga Furs Oyj:n kurssi laskenut vuodessa -50,69 %.Mitä tapahtuu hinnoille
joulukuun huutokaupoissa ?
5175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

00000 nahan keskihinta tulee olemaan noin 280-320 e

Äänestä

Vuosituhannen suurin romahdus,nahkat jäävät varastoon,kukaan ei osta nahkoja.
Tarhaajat ostakaa pakastearkkuja ja säilökää nahkat jos nahkojen hinta joskus nousee, joulukuussa hinta romahtaa moneksi vuodeksi.
Tappakaa emot, parhaat yksilöt jätetään jotta voi joskus jos aloittaa tarhauksen uudestaan,nyt on totinen paikka

Äänestä

Pakastearkkuja on ennenkin ostettu ja nahkoja säilötty muutamia vuosia jotta
ajat taas paranee.

Äänestä

ketut pelastavat lappajärven talouden, sillä joulukuun turkishuutokauppaan on ilmoittautunut yli 300 ostajaa, todennäköisesti nahkojen hinnat tulevat hieman kohoamaan syyskuun hintatasosta.

Äänestä
  • No kettujen tarhaus tulee loppumaan kuten Ruotsissakin kävi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Joulukuu v.2014 kirjoitti:

Saga Furs Oyj:n kurssi laskenut vuodessa -50,69 %.Mitä tapahtuu hinnoille
joulukuun huutokaupoissa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu