Tekstit pudonneet neljännekseen?

Saiti on kuin kuollut viikon -kahden takaiseen vilkauteen verrattaessa. Uusia kirjoituksia on nykyisin vain murto-osa ja lukijotaista jäljellä vain rippeet!

Mitä lienee patahtunut?

Helppoa on havaita että saitilta puuttuu kohtuullinen debatti lähes täysin. Keskustan vastainen kirjoittelu korostuu vähissä kirjoituksissa. Tökeröt rivoilut ja sairaat herjaukset ovat jutuissa etusijalla.

Minne ovat kadonneet Keskusta kirjoitajat?
6303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jaa että Kepun vastainen kirjoittelu rehottaa!

Tuleepa aivaan mieleen Kekkosen ja kepun valtakauden aika.

Silloin puhuttiin neuvostovastaisuudesta. Sen poltinmerkin saivat kaikki ne, jotka eivät ehdoitta tunnustaneet ja hyväksyneet Kekkosen ja kepun ulkopolitiikalla pelaamisen politiikkaa.

Ns. Kepu vastaisten kirjotusten esiintyminen palstalla kertoo vain sen, että äänestäjät ovat menettäneet uskonsa ja luottamuksensa tähän viime eduskuntavaalien alla kaikille suuria luvanneeseen puolueeseen.

Eipä siinä sen kummempaa. Kepun kannatuksen rapautuminen näkyy täälläkin.

Ja eihän Kepun vastustaminen ole ainakaan vielä juridisesti rangaistavaa. Eikä siinä ole mitään moraalisestikaan tuomittavaa.

Joten kepun palsta peilaa juuri sitä, mitä kirjoittajat kepusta ajattelevat.

Äänestä
  • Ei kuvasta lähellekään sitä mitä ihmiset Keskustasta ajattelevat. Tämä "räyhä-vähemmistö" pitää vain ääntä 500 ihmisen edestä. Suoltavat aloituksia kuin tehtaan liukuhihnalta ja kertovat olevansa enemmistön kannalla. Kuitenkin ovat vain 0,1 % kansalaisista.

    Yleensäkin pieni vähemmistö terrorisoi useassakin asiassa.

    Äänestä

Vaalit meni, keppulit maassa

Äänestä

Vai on saiti päässyt kuolemaan. Lukijotaista vain rippeet jäljellä.

Heitäpä Seppo taas voltti, ettei mene noin kovasti päähän.

Äänestä

Kerimäkeä ei valittu kunnallisvaaleissa Helsingin kaupunginvaltuustoon. Siitä johtunee tämä alavireisyys.

Äänestä
  • Kaikki tämän sivun kirjoittajat ovat tosi pahoillaan kun Hietsua ei valittu.

    Olisi tehnyt ihan hyvää hesalaisille!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


missä lukijatt? kirjoitti:

Saiti on kuin kuollut viikon -kahden takaiseen vilkauteen verrattaessa. Uusia kirjoituksia on nykyisin vain murto-osa ja lukijotaista jäljellä vain rippeet!

Mitä lienee patahtunut?

Helppoa on havaita että saitilta puuttuu kohtuullinen debatti lähes täysin. Keskustan vastainen kirjoittelu korostuu vähissä kirjoituksissa. Tökeröt rivoilut ja sairaat herjaukset ovat jutuissa etusijalla.

Minne ovat kadonneet Keskusta kirjoitajat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu