Naurettavan läpinäkyvää... Petteri Orpo kalastelee tällä susien lahtaamisen sallimisella ääniä maaseudulta. Vaalit tulossa...
Yhyy pelottava susi
Tapetaan kaikki!
11104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Vaaleissa on kaikki keinot sallittu, vain äänet ratkaisee. Valituksi tulemisen jälkeen voi vaikka perua tuon. Tosin saisi vielä enemmän ääniä kun, toisaalla kertoisi suojelevansa susia.
"suojelijathan"ne niitä eläimiä vihaa sen verran että susikin on niinsanotusti sukupuuton partaalla...tosin vain eu,n alueella.
taitaa olla eu:n alueella monta maata, jossa on suurempi susikanta kuin Suomessa..
voi ollakin mutta siihen tässä suojeluasiassa vedotaan.
Ei tarvitse kaikkia tappaa, vain häiriköt ja koirasudet. Ihan kohtuus riittää maaseutulaisille.
Hirvittävämpi kohtalo sillä suurpedolla/hirvieläimellä on jos se eksyy kaupunkiin tai taajamaa. Poliisit ja media jahtaa sitä kovemmin kuin yksikään ajokoira maaseudulla. Pehmittävät sitä ensin kumiluodeilla (hätistelevät pois) ja sitten surmaavat sen jollain alitehoisella käsiaseella (vähintään neljä laukausta sattuman varaisiin kohtiin) jonnekin ojan penkereelle.
kuka niitä on tappamassakaan kaikki poislukien vihernarsistit suojeluineen.
muutaman suden ampuminen silloin tällöin pitää muut vain arkana ja poissa ihmisasustusten lähistöltä.
oikeastaan pitäisi sallia kaikenlaisten pihamaille tunkeutuvien petoeläinten ampuminen ilman etukäteislupia koska ne eivät enää vierasta ihmistä ja tällöin on vaarana että eläin käy myös ihmisen päälle.
petoeläinten... kuten turkistarhaajien? joo-o kyllä losauttaisin jos sellainen raakalainen tulee minun pihamaille.
Niin se on. Norsunluutornista ´´tekoluonnonsuojelijat´´ huutaa, kun jotain tolkkua yritetään saada, koirien ja lampaiden lahtaamiseen.
Metsäpeurakin on jo vaarassa.
Mutta auta armias jos kaupunkeihin joku elukka eksyy, jahti on varma. Ja joka tiedotusvälineestä satelee varoituksia.
purmostahan taisivat aikoinaan losauttaakin kun hiippaili tarhalla,poloinen säikky niin paljon maksuun tulevia korvauksia että pakeni britanniaan.
http://nwoumj.blogspot.fi/