Kannattaa lukea uusi Tekniikan Maailma. Volvo S60 T5 pesi muut premium merkit reilulla erolla.
Volvo s60 ylivoimainen TM:n testissä
23
829
Vastaukset
- ei tilaaja
Mitäs muita autoja oli mukana ja mitkä oli pisteet?
- Volvooo
Vertailu:
Ylemmän keskiluokan premium-sedanit
- Audi A5 Sportback Business Sport 1,8 TFSI Multitronic
- BMW 420i Gran Coupé A Business Luxury Line
- Lexus IS 300h Executive Pre-Crash
- Mercedes-Benz C 200 A Premium Business
- Volvo S60 T5 A R-Design
Volvo sai ainoana 5 tähteä. Toisena Audi ja Mersu, siten Bemari ja viimeisena Lexus. Kaikilla 4 tähteä - Tilaaja
eipä tullu lehti vieläkään, eikä tule jatkossa, pelkkää mainos paskaa.
- Volvoilija245
Volvo S60 T5 A R-Design 9,1
Audi A5 Sportback Business Sport 1,8 TFSI Multitronic 8,6
Mercedes-Benz C 200 A Premium Business 8,6
BMW 420i Gran Coupé A Business Luxury Line 8,5
Lexus IS 300h Executive Pre-Crash 8,3- kahden kauppa
Jos ois rahhoo niin toi volvo vois olla omani tai sit lexus, kaikkihan noista vertailun autoista on hyviä.
- Ei mikään ihme
Audi ja BMW on jo vanhentuneita ja Audissa on Skodan osat. Mersu on vaan niin pappa. Ja saahan Toijotasta maksaa paljon mutta Toijota se silti on.
- Selvä voittaja
Yllättävän iso ero voittajalla ja kakkosella.
- joopa joo
Jep, aivan mieletön ero 0,5pistettä!!!
- joopa joo
tai jotain en osaa ihan tarkkaan laskea
- kerro tarkasti
Paljonko arvosana ero sitten oli?
- napandeeros
Audin kulutus oli ihan posketon, yleensä autin myllyjä pitää taloudellisina. Jos on paalua noin kallis auto hankkia, niin eihän kulutuksella kovin paljoa ole merkitystä, mutta kuitenkin. Tehdas lupailee ihan haamulukuja...
- Amazon piilofarmari
Nyky Volvot eivät kiinnosta niin yhtään. Kuka ihme niitä edelleen ostaa. Vanhannäköisiä ja muovisia. Ford-V70 toivoisi jo pääsevän lepoon.
Ainoa poikkeus malli 40, joka ulkoapäin katseltuna on pirteä ilmestys.
Toivotaan uudelta V90/S90 mallilta parempaa. Kun kumminkin Volvon historia on kunniakas: PV ja Amazon.
- HarkinnanPaikka
Hienoa Volvo. Itsellä harkinnassa V60, uudella D4:lla.
- Tyytyväinen kuski
Hyvää hankintaa olet tekemässä.
- Varuiksi
Tsekkaa nyt kuitenkin se tavaratila, että riitttää sinulle. Lehden mukaan 430 litraa? Siis 30 litraa pienempi kuin vaikka Honda Jazzissa? Mutta tosiaan, hyvältä kuulosti testin perusteella muutoin.
- seitsemättä
Volvot on kyl edelleen erinomaisia autoja tänne Pohjolan olosuhteisiin!! Täällä tuppaa talvi tulemaan joka vuosi ja tiet on surkeassa kunnossa, Volvoille ne sopii.
- mieli tekisi
Kyllä ja toi D4 on hyvä, japsi autom. laatikolla.
- Ei Volvoa, ikinä...
mieli tekisi kirjoitti:
Kyllä ja toi D4 on hyvä, japsi autom. laatikolla.
1. BMW 2. Mercedes 3. Lexus 4. Audi 5. Volvo... tuossa minun järjestys.
- karu1
Ei Volvoa, ikinä... kirjoitti:
1. BMW 2. Mercedes 3. Lexus 4. Audi 5. Volvo... tuossa minun järjestys.
Persaukisten järjestyksellä ei oo mitään välii !
- äs60
karu1 kirjoitti:
Persaukisten järjestyksellä ei oo mitään välii !
Velve s60 on luotettava auto.
- vulva
Se on silti volvo
- hai hin tsuu lai
Kyllä ne KIINALAISET osaa. Sieltähä ne huippu mönkijätkin tulee. Taisi se testi olla Kiinalaisten maksama kun muilla ei ole enää valuuttaa.
- Hyvä kiina!
Mahtaa keljuttaa, kun kiinalainen auto menestyy saksalaista paremmin. Kuvastaa jotain saksalaisten "premium-laadusta".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1327163KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4176891Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693493Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521333078Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092644Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään442221- 1251914
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211777Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821447- 741327