Sipiläkö Messias

Tupakoitsijat ovat puolueessamme toisenluokan kansalaisia. . Puheenjohtan mielestä syvää pohjasakka ovat tupakoitsijat niitä voi kurjistaa entisestään.
Kepussa mua kiusaa tättäinen koulukiusaus tapainen suhtaus esim tupakointiin..Eduskunnassa puolueenne pyrkyt esim. Pumalaainen, Tilikainen
julistavat samaa sanomaa mitä messiaansa. Keskusta on koulukiusatun jatke.

..
551
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Demarina olen ehdottomasti sitä mieltä, että lapsilisien leikkaus on oikeudenmukaisempaa kuin tupakkaveron nosto.

Ei kenenkään tarvitse hankkia lapsia. Ottakaa oppia meidän naisministereistä.

Äänestä
  • Naisministereistä voi ottaa oppia kuka haluaa ja on toivottavaakin. Osaamattomat Huovinen ja Risikko ovat varmasti myös mielestäsi melkonen kustannuserä..
    Kokonaisuushan on näiltä molemmilta hukassa. Risikko on hakenut sitä vuosikymmenen (olisko se Hyvönen, en musta tän keskisuomen pyrkyministerin)
    Kalis kaksikko ja vielä viroissaan. Systeemi on liian kankee..

    Äänestä

  • Sä voit keskistyä aivan rauhassa lapsen tekoon .

    Äänestä

Tupakoitsijat ovat toisenluokan kansalaisia ja niitä voi kurjistaa entisestään.

Äänestä

Tupakkaveron korotus ei nyt ketään haittaa.
Jos puolella nostetaan, niin puolella vähennetään kulutusta.
Ei siitä veroa kerro juuri yhtään enempää.
Mutta se on satavarmaa, että kansanedustajien ja ministerien palkkoja aina korotetaan, eikä ole puhettakaan mistään palkkojen jäädyttämisestä.
Ne sanoo silloin, ettei tämä ole mitään palkkaa vaan palkkioita.
Se vaan on kumma juttu, että se onkin silloin palkkaa, kun siitä kerrytetään eläkettä, sun muita etuja. Eli ei makseta niitä noista palkkioista, vaan ne pitää tulla ikäänkuin ylimääräisenä lisänä siihen PALKKION päälle.

Tuokin helkutin sopeutumiseläke, on jo yksi esimerkki mitä siitä seuraa, kun ketkut pääsee itse määräämään omista eduistaan.
Samanlainen järjestelmä pitäis olla tasapuolisesti kaikilla.
Eli kun edustaja ei tule enää valituksi, niin peruspäivärahalle vain, ja sillä siiusti, niin ehkäpä se hieman motivoisi tekemään työtä myöskin kansalaisten etujen ja elämisen tarpeiden hyväksi.

Jokohan nyt viimeinkin kansakin järkiintyisi, ja panisi kokomuksen ja demukat jäähylle.
Ei kuitenkaan samaan aitioon, vaan toisen vois pudottaa vaikka kokonaan pois eduskunnasta, sillä eihän siellä "kahta samaa puoluetta" tarvittaisi.
Vassukat ovat myöskin ihan joutava puolue, joka on vain demujen ja kokkareiden räksytävä rakkikoira, kuitenkin samaan päämäärään pyrkivä, eli herrojen etujen ajaja.
Sitten on nuo persut, joiden tarpeellisuudesta ei ole oikein mitään näyttöä, kun Soinikin on hiljennetty kuin kuiskamaan jostain sängyn alta.

Vihreät on jo nyt "pelinsä" menettänyt, se on eduskunnan naurettavin pelleporukka, ja ohittaa siinä jopa ehkä demaritkin kuin vasuritkin..
Eli nyt pitää panna Keskusta vetojuhdaksi, ja katsoa onko se oppinut mitään oppositiossa ollessaan, vai pitääkö huono-oppisuuttaan panna ihan alaluokille..
Demut on jo jääneet valehteluistaan kansalle niin monesti, että niille ei pidä antaa enää mitään muuta, kuin kuunteluoppilaan paikka.

Tänään oli hauska sattuma kyselytunnilla, kun Rinne kertoi veronkiertokähminnän/harmantalouden olevan jo satavuotista, ja kas kummaa, sehän on sama kuin demupuolueen ikäkin suunnilleen.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ekoulymiusaus kirjoitti:

Tupakoitsijat ovat puolueessamme toisenluokan kansalaisia. . Puheenjohtan mielestä syvää pohjasakka ovat tupakoitsijat niitä voi kurjistaa entisestään.
Kepussa mua kiusaa tättäinen koulukiusaus tapainen suhtaus esim tupakointiin..Eduskunnassa puolueenne pyrkyt esim. Pumalaainen, Tilikainen
julistavat samaa sanomaa mitä messiaansa. Keskusta on koulukiusatun jatke.

..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu