Käy nopeasti allekirjoittamassa jos et ole vielä allekirjoittanut! Nyt tarvitaan jokainen ääni! Adressi menee umpeen 9 päivän päästä, vielä tarvitaan reilu 9000 alleikrjoitusta, jotta asia etenee Eduskunnan käsittelyyn:
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/860
Allekirjoitus vaatii vahvan tunnistautumisen, eli pankkitunnukset. Tee se silti ja jaa tätä linkkiä mahdollisimman monelle, jotta vaadittu äänimäärä saadaan täyteen.
Sinun ei tarvitse olla abortin vastustaja, mutta jos olet sitä mieltä, että omantunnonvapaudella on jo itsessään arvoa, käy allekirjoittamassa adressi ja jaa tätä viestiä nopeasti kaikille tutuillesikin
Hoitohenkilökunnalle omantunnonvapaus
arvokas asia
2
155
Vastaukset
- kiire on
7300 ääntä vielä
- 47 635
47 635
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 203794
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit243189En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m322395- 922159
- 222000
- 281656
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui411631- 321520
Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta
Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava5021473Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91424