Gigantti narutti taas

Oli isot tarjousliitteet lehdessä ja netissä. Tarjoukset voimassa maanantaista keskiviikkoon 8.11-10.11. No, menin maanantaina illalla ostoksille niin eioota myytiin. Tuli turha reissu.
42767
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joo menin kans ostaa tietokonetta ja sama juttu ei oota myyntiin. En viitsi enää lähteä Gigantin mainosten perässä ajalee. Samalainen on kuin Lidell. Iso mainos ja vähän tavaraa tarjolla.

Äänestä
  • Minä olin ostamassa jää/pakastin kaappia kun heillä oli syntymä päivä juhlat, mainostivat melkosesti lehdissä ja tv:ssä. No jos tarjous oli voimassa vaikka lauantaihin ja itse kävin lauantaina kyselemässä, niin tarjous oli kuulemma mennyt jo ohi. Sitten masentuneena ajoin kotiin ja illalla taas tv:ssä mainos samasta jää/pakastimesta ja vielä samalla hinnalla, sitten myös sunnuntaina ja vielä maanantaina oli sama mainos. Soitin vielä muihinkin Gigantteihin ja heillä oli kuulemma varastossa yksi kappale ja sitä ei varmaan olisi enään tunnin päästä kun pääsisin sitä hakemaan, eikä sitä voinut varata tunnin ajaksi. Uskomatonta että kyseinen yritys voi toimia tällä tavalla.

    Äänestä

hei mainoksissahan lukee että oikeudet muutoksiin pidätetään. mainokset mahtavat olla valtakunnallisia!!! pyydä saada tilalle vastaava malli!!!

Äänestä
  • Itselle kävi hyvin. Sigantin mainoksessa oli digivideokamera, menin liikkeeseen ja kyselin. Sanoi ettei ainuttakaan laitetta ole, eikä varmaan tulekkaan. Mainokset on painettu etukäteen. Tarjottiin kalliimpaa pienellä alennuksella, pyysin päällikön paikalle ja kerroin tapahtuneesta. Lopulta sain samalla rahalla 150 egee kalliimman kameran. Niillä on hintatakuu, takuussa lupaavat hoitaa tuotteen 7 päivan aikana tai antavat vähintään vastaavilla ominaisuuksilla olevan tilalle. Kaikkeahan saa sanoa ja yrittää, kun on asiallinen ja tietää oikeutensa, homma toimii.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ma-Sa kirjoitti:

Oli isot tarjousliitteet lehdessä ja netissä. Tarjoukset voimassa maanantaista keskiviikkoon 8.11-10.11. No, menin maanantaina illalla ostoksille niin eioota myytiin. Tuli turha reissu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu