Kuinka moni palstalaisista (oli sitten mormoni tai ei) on nähnyt runsaat kymmnen vuotta sitten tehdyn elokuvan Latter Days? Se kertoo mormonipojasta, joka on homo ja lähtee opiskelemaan.
Minulle hellari- ja puolisolleni lestadiolaistaustaisena elokuva oli hyvin mielenkiintoinen koska siinä peilattiin hyvin yhteisön käsityksiä homoseksuaalisuudesta.
Latter days
4
196
Vastaukset
- Utelias.
En osaa vastata kysymykseesi, koska minulla ei ole hallussani palstan kirjoittajien katselutilastoja, mutta kysyn sinulta, että onko vaimosi edelleen lestadiolainen?
Vaimoni? Olen mies ja rek. parisuhteessa. Puolisoni ei pitkään aikaan ole käynyt lestadiolaisten tilaisuuksissa ja luokitteelee itsensä lestadiolaistaustaiseksi, ei lestadiolaiseksi.
- Utelias.
exhellari86 kirjoitti:
Vaimoni? Olen mies ja rek. parisuhteessa. Puolisoni ei pitkään aikaan ole käynyt lestadiolaisten tilaisuuksissa ja luokitteelee itsensä lestadiolaistaustaiseksi, ei lestadiolaiseksi.
Sorry, unohdin tuon seikan, vaikka olit kertonut. Eivätpä taida sen paremmin hellarit kuin lestatkaan hyväksyä suhdettanne.
Utelias. kirjoitti:
Sorry, unohdin tuon seikan, vaikka olit kertonut. Eivätpä taida sen paremmin hellarit kuin lestatkaan hyväksyä suhdettanne.
Eipä ole kummastakaan suunnnasta juuri kuulunut suosionosoituksia tai siunauksen toivotuksia. Emmekä ole niiden tarpeessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain2359170Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1483340Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja
Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve42765- 1712247
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha1041889Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1741816Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1811696- 1391371
SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918
kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,601347Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa
Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..1171141
