No niin, saatiinhan se Suomisarja palstakin tänne.
Keskiviikkona 10.11. lähtee Savonlinnasta bussilla noin 40 kannattajaa katsomaan Imatralle, kuinka Ketterä ottaa turpiinsa kotikentällään.
Aion olla myös itse mukana ja hegemoniaahan tuossa ottelusa onkin. Sääliksi käy esimerkiksi Pelicansin kannattajia, jotka saavat nähdä joukkueensa räpeltävän ja turpiinkin tulee melkein joka kerta.
Kyllä Pelicansin paikka on Mestiksessä ja SaPKo nostetaan tilalle.
Jee, mahtavaa
2
449
Vastaukset
- olav1
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000004&conference=1500000000000074&posting=22000000005289150
Minä hyvää hyvyyttäni uhrasin kirjoitustaitojani ja pyysin juuri SINULLE tätä keskustelupalstaa ja ylläpito toiveeni toteuttikin. Rekkauksen takia huomaat, että kyseessä ei siis ollut mikään feikki.
Vastavuoroisesti sinä sitten alat haukkumaan Pelicansia täällä! Eikö yhtään hävetä?- Savolainen-Pysäyttäjä
Ehkä otin Pelicansin tuohon turhaan, onhan sillä sentään hyvä valmentajakin. Petri Matikainen, a`la SaPKo!! Ja kyllä se pyörittelee Mestisjoukkueet ihan takuulla.
Joo sori tosiaan, yritetään heittää edes täällä asiallista kommenttia, jätän nuo Pelicans huomautukset vähän vähemmälle.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827086Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163457Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370