Valta takaisin baath-puolueelle ja Isisille Irakissa! He edustavat aitoa Irakia, jonka kimppuun öljynhimoinen kv.oikeutta pilkkanaan pitävä USA hyökkäsi ja tappoi satojatuhansia siviilejä. On oikein, että jenkkiper--tten pystyynnostama nukkehallitus kaadetaan. Ja onko se nyt niin kauheaa, jos jotakin pas-aa jenkkiä näytetään mestattuna? Verrattuna siihen, mitä USA teki ja tekee yhä, pommittaa edelleen siviilejä, jottei öljyyn osuisi.
Hyvä Isis, iske jenkkipellet suohon!
kuolema usalle!
36115
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Isis pitää jenkkejä ihan pelleinään.
USA ei kykene enää mihnkään v.2008 finanssikriisin takia. USAlaiset keinottelijat saattoivat koko maailman köyhyyteen, finanssikriisin jälkiä ei ole helppo korjata. USA saattoi EUn tuella koko Euroopan köyhyyteen. Ja myös Suomen siinä ohella.
Ja sota Irakissa ei ole loppunut, se sama sota, jonka Bush pöhlömpi aloitti. Irak iskee ja kostaa jenkeille ja liittoumalle, se on saletti se. Oli muuuten ilo katsella jenkki- ja brittipaskoja polvillaan todellisen Irakilaisen edessä hetki ennen manan majalle siirtymistä.
isis = israeli secret intelligence service
Niin onkin!
Kaikki Euroopan liittoumamaat ja Nato-maat joutuvat menemään lähiaikoina täysin polvilleen Isisin edessä.
Kuolema Amerikalle!!
KYLLÄ !!!
Eikö tuo israelin intelligence serviisi ole ihan amerikoista johdettu?
Israel johtaa Yhdysvaltoja ;)
Minkä takia muuten irakilaiset ym. arabit käyttää jenkkivaatteita: kuluneet farkut, bootsit ym?
Nehän on jenkkien ikoneita, edustaa amerikkalaista aatetta.
Miksette lähiö-idän poijaat pukeudu pussihousuihin (berberit) ne on terveellisemmätkin.
Mä pidän aina berberihousuja ja ne arabit sylkee mun päälle. Pitäiskö mun sylkee sitten niiden amerikkalaisille farkuille?
En ole pitänyt tarpeellisenä syljeskellä ihmisten päälle, ikinä. Mutta on minulla jo ikääkin. Olen lähes 80-vuotias haaremihousuista pitävä luterilainen kirkkouskovainen NAINEN. Viiksenkasvuni on voimakkaampaa kuin monen klopin, joka ei ole AMERIKKAA NÄHNYTKÄÄN.
Shalom!
Ihanks tosi?
En tajunnut puoliakaan tuosta? Mitähän päässäsi likkuu jos kansainvälinen politiikka on pussihousuja?
Jenkit on syvälltä perseestä ja ne joutaa kuolla joka iikka.
Isis on miljoona kertaa parempi järjestö kuin USA koskaan on ollut. Nyt se hoitaa USAn aiheuttamia vahinkoja Irakin infrastruktuuriin ja pian kaataa nukkehallituksen ja sitten - jenkit.
Kannatan!
Hyväksyvätkö tämän palstan vaahtopääkuolaajat, että ISIS tappaa kaikki muut kuin sunnit, jotka ovat vähemmistökansa? ISIS on erityisesti kunnostautuinut islamilaisten tappamisessa, mutta kylmästi se tappaa myös kurdit, kristityt, venäläiset (joita vastaan sillä oli sotureita mm Ukrainassa) ja ylipäätänsä kaikki, jotka eivät ole sunneja.
ISIS ei edusta sitä maltillista ja sekulaaria pan-islamia, jota mm Irakin baath-puolue edusti. Se on talebaneja jyrkempi, Al Qaidaa raaempi rikollisjärjestö, joka pyrkii ajassa 300 vuotta taaksepäin ja alistamaan kaiken ympäriltään ja poistamaan ihmisisltä vapauden. Se on hulluutta.
Moi Jönäs
Hatunnosto Isisille. Pyllistys jenkeille.
Kyllä näin on!
Suomen media mustamaalaa Isistä. Sen pitäisi mustamaalata USAta!
Sota Irakissa ei ole loppunut, aivan totta. Se on alkanut.
Tareq Aziz oli mies paikallaan, Irakin kristittyjen johtaja ja kansan rakastama.Sitten tuli jenkit ryöstämään öljyä ja syrjäyttivät hänet ja koko baath-rintaman.
usa on sontaa
Tulee tästä aloituksesta mieleen se vanha vitsi, jossa muurahaiset hyäkkäsivät norsun kimppuun. Norsu vähän puhalteli kärsällään ja lopulta vain yksi muurahainen jäi norsun selkään kiinni. Kaikki muut pudoneet muurahaiset huusivat kuorossa: Hyvä Arska, tapa se!
ISIS ei edusta mitään muuta uskontoa, kuin rahaa ja terrorismia. Lähes 100% maailman islamilaisesta väestöstä sanoutuu siitä irti. Jos joku sairas sekopää täällä ihailee ISIS:tä, niin se johtuu vain patoutuneesta jenkki-vihasta, johon nykyaikainen psykiatriaknaan ei voi mitään.
Jenkit rahtaa aseita Isisille!
Minkä takia ISIS taistelee venäläisillä aseilla?
USA on maailman suurin rikollinen. Ranska on sen pienempi rikoskaveri, milloin Suomi. Rangaistus rikollisille on oikein.
Kaikki Isisin kimppuun hyökänneet paskat joutaa surmata kylmäverisesti.Piste.
Media on tehnyt Pentagonin sotapropagandasta totuuden torven, jota nyt rummutetaan kaikissa mahdollisissa yhteyksissä: Isis on paha, Isis syö lapsia, Isis vainoaa kristittyjä, Isis raiskaa vaimosi...
Pöhlöt menevät vipuun eivätkä näe kaiken kuonan takaa USAta syylliseksi. Miksi USA ja Ranska pommittaa vieraassa maassa? Miksi Isiksen olemassaolo ja pahuus keksittiin, kun se osui amerikkalaiseen öljy-yhtiöön Irakissa? Jne jne jne?
Obaman vaipat vaihtoon..
Olen baathpuolueen kannattaja ja USAn öljyhyökkäyksen vastustaja. Toivon kadulle mielenosoituksia USAn hyökättyä uudelleen Irakissa, nyt Isis tekosyynä. Öljy on USAn Jumala.
Irakissa on tosiaan USAn nukkehallitus samoin kuin Ukrainassa.Isis-baath-rintama kaataa pian Bagdadin korruptiohallituksen ja Venäjä-mieliset Ukrainan laittoman hallituksen.
Baath-puolueeseen kuului/kuuluu myös Irakin kristittyjen johtaja Tareq Aziz. Hän vihasi/vihaa Suurta Saatanaa kuten monet muutkin. Kukapa ei vihaisi?
Koska oon mä uskovainen myös mä vihaan suurta saatanaa joka mun silmissä on pikku peto joka tuhotaan pian onneksi.
Takaisin kaikki ennalleen niinkuin oli ennen USAn laitonta invaasiota. Eli baath-puolue johtoon!
Baath-puolue nousee vielä. Valta takaisin Irakin laillisille hallitsijoille, ei jenkkien istuttamille nukeille.