Eiköhän Jari Tervon olis aika lähteä lappiin puremaan poronmunia siihen hän on oikeesti luotu eikä räkäileen TV hen .
Uutisvuoto
Hävettää
12177
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jari Tervon sanailu Uutisvuodossa on ainut asia miksi joskus vielä katson kyseistä ohjelmaa. No, onhan Stan Saanilakin sukkela suustaan kun sille pääööe sattuu. baba ri ole onnistunut naurattamaan minua koskaan. Enimmäkseen saan kylmiä väreitä tai myötähäpeän tuntemuksia hänen jutuistaan.
Viime lauantain jakson etuuksiin voin lukea myös Ilkka Villin suloiset silmäripset. Nam :)
Eikö Tervo ole nykyään ihan Tsadilainen?
Sillon kun Tommy oli siinä niin mä en tajunnu koko ohjelmasta mitään, enkä joskus nytkään, mä vaan odotin niitä alkuvitsejä ja loppuvitsejä. Mun mielestä ohjelma parani kun Barbara tuli tuomariks ja nyt se on hauska ohjelma. Vois tulla myös toinen nainen ohjelmaan
(Jari sanoo jotain.)
Tommy: Yhdyn edelliseen puhujaan.
Jari: Älä, Tommy, älä.
Peter: Tee se vasta lähetyksen jälkeen.
Silloin kun ohjelma oli uusi ja vakiokolmikko oli Nyman, Tabermann ja Tervo se oli parasta viihdettä mitä telkkarista tuli. Sitten Tommy lähti kansanedustajaksi ja poistui kohta keskuudestamme ja sitten lähti Nyman muihin tehtäviin ja jokaisen miehistönvaihdoksen jälkeen ohjelma on huonontunut. Nykyinen vakiokaksikko Saanila ja Lybeck on kuvottavinta mitä televisiossa on, vanha Jari Tervo kannattelee ohjelmaa sen verran kuin yksin pystyy ja viitsii mutta tuskin hänkään enää kauan. Mistään hölmöstä Simo Frangenista ohjelma ei parane, päinvastoin huononee entisestään.
Kaksi vuotta sitten lopetin Uutisvuodon säännöllisen katsomisen. Nykyään katson joskus harvoin maanantai-iltaisin uusinnan enkä tajua sitä huutamista ja kirkumista mitä nämä kaksi edellämainittua vakiojäsentä siellä studiossa harrastavat.
Jep en ole katsonut vuosiin, lähinnä siksi että ohjelma on saastaista EU sdp paskaa ja persujen pilkkaamista.
Kepu ja kokoomus vittuun suomesta.
Juuri Jari Tervon vuoksi ko. ohjelmaa katson. Jos hän lähtee, en katso.
Tervo kyllä toimii tuossa ohjelmassa edelleen, muttei yksinään. Baba ei ole lähellekään Peterin veroinen. Saanila on yleensä lähinnä typerä, toisin kuin Taberman.
Nykyään ohjelma toimii vain, jos sattuu olemaan hyvät vierailijat. Ei silloinkaan yhtä hyvin kuin alkukolmikolla peruslähetyksessä.
YleLeaks taas ei ole enää hauska. Säälittävää räkäilyä. Huumorillakin on se raja kun se on jo vähemmän naurattavaa. Jonkun ahdingolle nauraminen alkaa jo ällöttää
Entäs Noin viikon uutiset? Ainakin se jakso joka viimeks tuli oli hauska. Yks tuttu kysy multa oliks ne kansanedustajat oikeesti vastannu tolleen kysymyksiin ja mä sanoin että oli ne oli aamutvn juttuja ne pätkät siinä ohjelmassa
Oon usein kattonu Uutisvuodon uusinnan maanantaisin mutta nyt sillon tulee Akuutti ja nyt ei voi lauantaina kattoo leffaa kun pitää kattoo Uutisvuoto kun sitä ei taida enää uusintana tulla
Tämän päivän Uutisvuodon uusinta tulee ma klo 14.30 ja viikon päästä eteenpäin sunnuntaisin klo 17.25.
Viimeisimmät uutisvuodot löytyvät netistä http://areena.yle.fi/tv/2291877
Jari Tervolle pitäisi saada arvoisensa toinen kapteeni. Staanilan huutamista ei jaksa kuunnella...