Vinkkejä VAURASTUMISEEN.......

vauuuurastuja.

Riskinottajan strategia: 1 000 000 €

Pistä rahaa sivuun joka kuukausi 1 000 euroa.



Google-mainokset

Halvat asunnot Fuengirola
Löydä nyt loma-asuntosi helposti. Takuulla halvin hinta - Testaa!
hotels.momondo.fi/Fuengirola

S-Pankista lainaa
S-Lainaa jopa 20 000 €, hae heti verkosta!
s-pankki.fi

Käytä hyväksesi useita omaisuusluokkia.

Tee nopeita osto- ja myyntiliikkeitä.

Käytä hyväksesi vipua: strukturoituja tuotteita, warrantteja, sertifikaatteja.

Käytä myös lainarahaa, jota saat asuntoasi vastaan.

15 prosentin vuosituotolla ja yhden prosentin kuluilla tonnin kuukausisijoitus muuttuu miljoonaksi 19 vuodessa.

8

126

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • perä-pukamapekka
      • Anonyymi00003

      • Anonyymi00004
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        Paras vinkki mitä voin antaa vaurastumiseen on et luet mun kirjan ILMAISEKSI: https://suorapuhe.github.io/suorapuhe/VaurastumisenHarha.pdf

        Tai jos haluut fyysisesti sen kirjan niin osta: https://www.suomalainen.com/products/vaurastumisen-harha

        HUH HUH ... kun koko PASKA on levinnyt käsiin, tule palstalle helppo-heikki kauppaamaan jotain propaganda-paskaa !

        No, näitä rosssvoja kyllä riitttää. Turvallisinta sopulille on seurata Haansin kirjoituksia, niin ne eivät pääse totaalisesti kusettamaan, toki riippuu sinusta!

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/19483980/aloitan-uuden-sarjan-mita-valehteleva-valtamedia-ei-teille-lainkaan-kerro--(haans)


    • Harva pystyy asumisen lisäksi laittamaan tonnin kuussa sivuun. Mutta jos asumiskuluista suurin osa olisikin "sijoitustoimintaa", niin parikin tonnia voi olla jo mahdollista...

      Riskinottajan strategia on nimetty hyvin. Noilla ohjeilla mitä google manoksien alla listaat suurin osa sijoittajista omistaa 19 vuoden päästä ehkä 200 000 euroa.

    • hyvät teitä

      > Noilla ohjeilla mitä google manoksien alla listaat suurin osa sijoittajista
      > omistaa 19 vuoden päästä ehkä 200 000 euroa


      todella tärkeä tieto. Arvelinkin, että kokoomuksen ILTALEHTI kusettaa jälleen pikkuporvariakin !

      • Niin, siinä sanotaan, että se on riskinottajan strategia. Koska väität sitä kusettamiseksi, niin olet ilmeisesti sitä mieltä, että tuossa ei ole riskiä?


      • Anonyymi00006
        The_Rat kirjoitti:

        Niin, siinä sanotaan, että se on riskinottajan strategia. Koska väität sitä kusettamiseksi, niin olet ilmeisesti sitä mieltä, että tuossa ei ole riskiä?

        Mitä siinä höpiset, tiedät tasan tarkkaan että niin avajajakin kuin kirjakauppiaskin edellä yrittävät syöttää kuspiäille täyttä PASKAA..

        näistä haans sopuleita aina varoittaa !


    • Anonyymi00005

      Pienikin vaurastuminen tarkoittaa sitä, että kulutusta on minimoitava, tai päästävä siitä. Velkaraha ei tarkoita ikinä tuloja, vaan lainanhoitokuluja, ja korkoja. Mitä hyötyä Dillinger jostain pikku tuotosta on? Siihen moolokin kitaan ne menevät.
      Omia huomioita, että oikeaa rahaa voi säästää. Ja miettiä mitä asioita tarvitsee, ja sijoittaa sitten aluksi vaikka niihin. Sillä köyhyyshän ei poistu, mutta omaa elämää voi joskus pystyä helpottamaan vähän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      108
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      47
      818
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      776
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      518
      725
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      65
      630
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe