Facebookin kaveripyynnöt

heksari

Miksi kaikkia henkilöitä ei pysty pyytämään kaveriksi Facebookissa? Entä jos sinut löytää joku henkilö, joka tuntee sinut ja haluaisi sinut kaverikseen Facebookissa, mutta ei sitten pysty pyytämään sinua?

3

3927

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • think11

      asetuksissa on että kaikki tai kaverien kaverit voi lähettää pyynnön. oisko että jos joku ei halua että kuka tahansa voi pyytää mutta esim viestillä voi ilmotella (jos se on asetuksissa laitettu maholliseksi...)
      itekki oon miettiny ku monella tutulla tai tuntemattomalla ei oo joko viesti, tökkäys- toiminto tai kaveripyyntö- toimintoa siinä valintapalkissa ..
      en tiiä miten on että jos asetuksissa on laittanu että kaikki ni voiko silti olla että ei voi laittaa pyyntöä ..

      • heksari

        Entäpä sitten jos laittaa viestiä henkilölle, joka ei ole kavereissasi, ja tulee ilmoitus, että viesti menee käyttäjän se ja se Muut-kansioon, koska sinulla ei ole yhteyttä häneen Facebookissa? Joskus olen näin tehnyt. Onko hän kuitenkin saanut viestini? Tässä tapauksessa ei tule ilmoitusta siitä, milloin viesti on nähty. Ja mitä tuo siis tarkoittaa, että ei ole yhteyttä? Ei varmastikaan estoa, koska jos joku estää sinut, et voi löytää enää hänen profiiliaankaan.


    • think11

      en tiiä tuota, ei oo tullu itellä vastaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      102
      7037
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      415
      6786
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      162
      5062
    4. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      95
      3982
    5. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      96
      3911
    6. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      72
      3847
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      3632
    8. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3340
    9. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      8
      2172
    10. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      16
      1749
    Aihe