K&k:ssa uskovaisen mielipide eutanasiaan

Huh, huh mikä kirjoitus Laura Hirvoselta - vetoaa mm. ylimpään auktiriteettiinsa (?) kirkkoministeri Päivi Räsäseen.

"Hollannissa v. 1997 8% alle 1 vuoden ikäisten kuolemista johtui siitä että lääkärit surmasivat vammaisia lapsia."

http://nakoislehti.kirkkojakaupunki.fi/nakoislehti/2014/kirkko-kaupunki-44/primapaper
271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Klikkaa sivulle 24

Äänestä

Päätoimittajakin saa kovaa kritiikkiä. Väittävät että hän yritti vaikuttaa vaalin tulokseen kirjoittelullaan, Mutta valittaja kertoi että heidän listansa pärjäsi vaaleissa hyvin ja kiitti siitä osin päätoimittaja Simolaa, kun aktivoi listaa äänestäneitä uurnille protestiksi Simolan puolueellisuudelle. Noin sen ainakin tulkitsen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dfthf kirjoitti:

Huh, huh mikä kirjoitus Laura Hirvoselta - vetoaa mm. ylimpään auktiriteettiinsa (?) kirkkoministeri Päivi Räsäseen.

"Hollannissa v. 1997 8% alle 1 vuoden ikäisten kuolemista johtui siitä että lääkärit surmasivat vammaisia lapsia."

http://nakoislehti.kirkkojakaupunki.fi/nakoislehti/2014/kirkko-kaupunki-44/primapaper

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu