Mitä väliä toimiiko IS-soturit Islamin mukaan? Jos kieltäydymme tunnistamasta laiskasti mistä on kyse, uhraamme itsemme tahallisen tietämättömyyden alttarilla.
Henkilö jolla on vuosikymmenien KOKEMUSTA muslimien touhuista Israelissa, kertoo suorat sanat Suomenkin omankansantappajille Islamista ja sen vaaroista:
https://www.youtube.com/watch?v=NeTBp7ZaVXo
"..The topic was "The Islamic State: Is it Islamic? And why does it matter?.."
IS on Globaali KALIFAATTI leviämässä nyt Syyriasta myös Suomeen!
Henkilö jolla on vuosikymmenien KOKEMUSTA muslimien touhuista Israelissa, kertoo suorat sanat Suomenkin omankansantappajille Islamista ja sen vaaroista:
https://www.youtube.com/watch?v=NeTBp7ZaVXo
"..The topic was "The Islamic State: Is it Islamic? And why does it matter?.."
IS on Globaali KALIFAATTI leviämässä nyt Syyriasta myös Suomeen!
Vastaukset 2
Vanhimmat
http://www.sine.fi/index.php/kannanotot-ja-suositukset/271-kannanottomme-isis-jarjestoon-joka-tunnetaan-myos-daeshin-eli-al-baghdadin-jarjestona
http://www.ibtimes.co.uk/radical-cleric-abu-qatada-denounces-isis-islamic-caliphate-iraq-1456869
Tulihan se sieltä!!! Muslimit pyytävät että heistä ei saa sanoa halkaistua sanaa IS-järjestöön liittyen, koska ovat rauhan asialla, muuten alkaa veri valumaan!
"Pyydämme kaikilta julkisen ja yksityisen sektorin toimijoilta, eri järjestöiltä ja medialta, että he toimivat rasismin ehkäisemiksi. Islamia ja rauhanomaisia muslimeja ei pidä syyttää tapahtumista, sillä vastuuttomilla julkisilla puheilla on **helposti vakavia seurauksia** ilmapiirin jännittyessä."
-daeshin-eli-al-baghdadin-jarjestona
Kuten Robert Spencer paljasti aloituksen videolla, USA:n hallitus lupasi yli 70 islamilaisen järjestön ryhmälle että tukahduttavat kaikki Islamista pahaa puhuvat tahot voimallisesti.
Kuitenkin, kun eräästä hallituksen konttorista löydettiin Muslim Brotherhoodin julkaisu, oli siinä julkaisussa Muslim Brotherhoodin suunnitelma USA:ta varten.
Sanottiin että kaikki muslimit ovat jihadissa USA:n länsimaista yhteiskuntaa vastaan, ja pitää saada sekä muslimit että ei-muslimit tuhoamaan länsimaisen sivistyksen jotta SHARIA olisi vallitseva todellisuus mahdollisimman pian...
Islamissa kaikki ihmiset ovat Allahin orjia. Paratiisiin pääsevät VAIN murhaajat ja murhatut, siis Allahin vuoksi murhaajat, ja Allahin vuoksi kuolleet. Muslimit RAKASTAVAT kuolemaa. Jos et itse rakasta kuolemaa, taistele ruttoa vastaan kaikin voimin.
Toinen video:
https://www.youtube.com/watch?v=nC6IzAU5AG8