Unioni hakee kunnon roolia Lähi-idässä. Israelin toimet turhauttavat jopa sen ystäviä.
http://www.hs.fi/ulkomaat/a1415947184697
NYT LÄHTEE LIIKKEELLE!
:D
On tätä jarrutettukin kaiken maailman janittajien sun muitten turhislössiläisten taholta!
:o
http://www.hs.fi/ulkomaat/a1415947184697
NYT LÄHTEE LIIKKEELLE!
:D
On tätä jarrutettukin kaiken maailman janittajien sun muitten turhislössiläisten taholta!
:o
Vastaukset 22
Vanhimmat
Jos valtio nimeltä Palestiina tulee olemaan niin siitä on se etu Israelille että kun seuraavaksi hyökkäävät sen kimppuun sitä ei enää katsota yksittäisen terroristiryhmien teoksi vaan valtion hyökkäämiseksi toista valtiota kohtaan jolloin israelilla on vielä suuremmat ja oikeuidellisemmat keinot puolustaa itseään
Sitä kutsutaan sodaksi ja siihen kenelläkään ei ole oikeutta puuttua sen kummemmin
Ja se on varmaa että palestiinalaiset hyökkäävät, aivan samoin kuin muslimit tekevät Pariisissa , malmössä jne jokaisen Europan suurkaupungin kylkeen on kasvanut Gaza ja he ovat jo vaatineet itsenäisyyksiä
Koska heille sellaiset myönnetään, Palestiinan tunnustaminen antaa lisäpontta heillekin
Tässä nähdään että terrorismi kannattaa sitten munattoman Euroopan edessä
Viitaten paikan päällä asuvaan nimimerkkiin "ex-hellari" ei PLA:n hallintoalueilta ole moneen vuoteen tehty minkäälaisia militäärisiä akteja mihinkään niin että kaada myrkkys ittelles vaa.
Ei tule "palestiinan" valtiota,sillä se edellyttäisi kahden välistä sopimusta Israelin kanssa rajoista etc ja tästä "palestiinalaiset" (egyptiläiset,syyrialaiset ja libanonilaiset siirtolaisarabit) kieltäytyvät.
On aivan sama ketkä mitkä olemattoman valtion tunnustavat,sillä ei ole mitään merkitystä.
Yritykset Israelin ja sen kansan tuhoamiseksi ovat muuttumassa yhä epätoivoisemmiksi,mutta ne tulevat valumaan hiekkaan. Turhaa yrittääkään, -ei onnistu.
No sitten yhden valtion ratkaisu ja arabienemmistöinen Israel.
Kyllähän se meille sopii mutta teille ei tunnu sopivan mikään.
:D
Samaa mieltä, vaikka israelilla on vihollisia niin Yksi puolustaja on ylitse muiden
Luulempa että se puolustaja amerikka on jo kyllästynyt juutalaisten siirtokuntapolitiikkaan.
Ja jos kuuden miljoonan juutalaisen tapattajajumalaa tarkoitat niin sehän on mielikuvitusolento.
Amerikassa vaihtuu presidentti jos he hylkäävät parhaan kaverinsa israelin.
Toki vaalien kautta eikä niinkuin arabimaissa aseiden avulla.
Obama on muslimina ja terroristinhalajaana vihannut Israelia koka aikansa.
Onneksi kohta vaihtuu pressa parempaan, huonompaan se ei voi vaihtua.
Obama on puolijuutalainen (Juutalainen äiti), ja vankkumaton Israelin tukija, kuten aikaisemmatkin presidenti.
Usan varapresidentti on täysjuutalainen Josef "Jo" Biden, joka on yhtä fanaattinen Israelin tukija kuin Obamakin.
Itse valehtelet, Obama kertonut äitinsä oli konservatiivi metodisti.Todellisuudessa radikaali vasemmistolainen.Israelin ystävä Obama oli ennen pressan vaaleja, juutalaisten äänet kelpasi.
Wikipedian mukaan, Biden uskonto roomalaiskatolliinen.
Amerikan juutalaisissa on kuule paljon sellaisia jotka pyyhkivät takapuolensa sillä sun ns. israelillas.
Tiedän kyllä , kaikki juutalaiset Usassa ei ole rikkaita , jotka tukevat Israelia.Monelle Israel on maa muiden joukossa, osa suhtautuu kielteisesti.
Hakevat ROOLIA.
Onko tämä näytelmä, roolijakoineen ? Draama.
Jos katsotaan draaman ulkopuolelta, draaman, johon nyt rooleja haetaan, niin ' palestiinavaltio' ei muuta palestiinalaisten mieltä, se vain vahvistaa sitä ajatusta, että ilkivallan harjoittamisella, sabotaasilla, laittomuudella ja valheilla saa mitä haluaa.
Halun täyttyminen ei yleensä riitä, vaan täytyy saada lisää.
Ilmiönä ja esimerkkinä se ei tiedä hyvää.. maailmallekkaan.
Näytelmä on eri asia kuin elävä elämä. Näytelmässä roolihenkilöt käyttäytyvät yhden kirjoittajan mielen mukaan, mutta elävät ihmiset eivät käyttäydy niin. Palestiinalaisten kohdalla käsikirjoittajia, mielenmuokkaajia on myös muualla kuin lännessä.
Abbas esimerkiksi, puhuu lännelle toista kuin idälle. Länsi siis uskoo, koska on uskovainen, että Abbas on rauhantahtoinen ja maltillinen. Se on kuitenkin lumetta, eli toista kuin se toinen puoli.
Tuo toinen puoli, jota me emme näe, mutta joka on ilmi tullut, on vaikuttavampi palestiinalaisten mielessä, koska he orientoituvat perinteisesti idän islamiin enemmän kuin länteen, jota vääräuskoisena ja lälläri- uskovasena saakin käyttää hyväksi saadakseen mitä haluaa.
huh huh, mitä vihan kylvöä,
ei Suomalaiset ole tuota mieltä,
tuommoista tulee vain,
kieroutuneesta päästä...
Nimimerkki ei ole muodossa ' suomalaiset', siis monikossa.
suomalainen...
täyttyy, niin pakanakansat tuomitaan ja Jeesus tulee Uuden Jerusalemin kanssa taivaasta. Sitä ennen paljon pahaa ovat pakanakansat tehneet vaikka sitä näemme tapahtuneen koko ajan myös tietysti. Ennen Jeesuksen tulemusta pahuuden henkivallat villitsevät pakanakansat ja hävityksen kauhistuksen pystyttävät pyhälle paikalle Jerusalemiin ja pedon merkki tulee pakanakansojen ainoaksi maksuvälineeksi, sillä Raamatun hyvä evankeliumin ovat monet hyljänneet ja mielistyneet tämän maailman ruhtinaan mammonaan eksyen ja turhistuneet mieleltään.
pakanakansat jotka vihaavat Jeesusta ja Israelia ja juutalaisia.
taivaanisä ja poika oy,
ratkaisut halvat meiltä löytyy...
Hamas ja Iran pitävät huolta että Israelia ei tunnusteta eikä sen anneta elää rauhassa joten Palestiinan valtiota ei myöskään synny .En usko että sitä on kukaan tosissaan halunnutkaan.
Lähi-idässä arabien tarkoitus on vain hävittää ei-arabialaiset ja ei-islamilaiset vähemmistöt, siinä he eivät täysin onnistu sillä juutalaiset ja kurdit ovat liian voimakkaita, mutta kristityt pienet etniset ryhmät he saavat tuhottua/karkotettua.