Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Jääkiekkoa vihjeissä

Hei! Eiliset vihjaukset meni pieleen, mutta tässä taas tarjotaan uusia vihjeitä.
Tänään pelataan kahta singleä.
Kohde 27 SUOMI-TSEKKI 1
Suomi voittaa tehottoman Tsekin.
Kohde 32 RUOTSI- VENÄJÄ 2
Ruotsi ei lähde parhaalla mahdollisella joukkueella, ja Venäjällä puolestaan on muutamia nimimiehiä, Venäjä vie voiton
5396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

no noi sun vihjeet ei ylensäkään osu..mut toi ruotsi-venäjä on kyl ykkönen,pelataan ruotsissa,kukas venäjän nimi miehistä on parempi kuin sedinin veljekset tai esim.zetterberg??

Äänestä

Taas jälleen kerran on Karjala turnauksen aika ja uskon että Suomi tulee olemaan todella kova joukkue. Se että se olisi saattanut olla paljon kovempi jos Summanen olisi mukana mutta jos jos ja jos.

Kuitenkin olen sitä mieltä että jo Summasen aikana Suomen pelitapa on Erkan ajatuksia ja Summanen on "vain" johtanut peliä, eli arvoituksena on miten Erkka pystyy johtamaan joukkuetta.

Kuitenkin jätän Suomen pelit pois omista peleistäni sillä niissä on liikaa tunnetta pelissä ja Veikkaus painaa Suomen pelien kertoimet epäedullisiksi.

Eli itse asiaan. Kohde 32 Ruotsi-Venäjä X (5,15)

Jokainen ottelu on tietysti oma yksilönsä mutta jos tämän päivän jääkiekko-ottelussa jossa vastakkain ovat kaksi "tasaväkistä" joukkuetta ja tasapelin kerroin ylittää 5:n on se pelattava kohde.

Ruotsi lähtee kyllä otteluun paremmalla joukkueella vaikka P.F. ei kokoon panossa olekkaan. Kuitenkin tämän päivän jääkiekko perustuu hyvin paljon hyökkäysalueelta alkavaan puolustukseen ja maalipaikat ovat selvästi vähentyneet joten tästäkin ottelusta odotan vähämaalista peliä. Tulosvetoon voisi laittaa Ruotsi 2,3,5 ja Venäjä 1,2,3 eli jos Ruotsi pystyy ottamaan 1.erässä 2-0 johdon niin Venäjän pelaajat alkavat pelata "omaan pussiin" jolloin Ruotsi pystyy hyödyntämään "aukot". Mitä pitemmälle peli pysyy tasaisena sen vahvempi Venäjä ottelussa on.

Että näin mennään tänään.

PP

Äänestä

Ruotsi lähtee nimettömällä porukalla? ja venäjällä nimimiehiä? ihan toisinpäin, joku helv** karabortsov tai zikarejev ei vastaa ruotsin sediineitä tai vastaavia.. VARMA 1 ruotsin niin sisuuntunut ja vittuuntunut sakki että ottaa rökälevoiton kurittomasta venäjästä!

Äänestä
  • Miehite missä joukkueessa tämä helv** karabortsov ja zikarejev pelaavat? varmaan sinun kotisi takapihalla puulaaki joukkueessa he he.

    Äänestä

  • Nimet Kovalchuk, Ovetshkin eivät siis sano mitään.. Kyl tos Venäjän joukkuees oon nimimiehii siin missä Ruotsillakin, Venäjälle taitoa niin paljon enemmän ja valmentajana Jursinov, joten uskon että Venäjä pelaa yhtenäisemmin kuin aikoihin. Ruotsin peli arvoitus, uusi valmentaja, uudet kuviot, paineita välittömasti.. Tasuria silti veikkaan. Uskallan sanoa että Ruotsi ei ainankaan voita.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Pelipeikko kirjoitti:

Hei! Eiliset vihjaukset meni pieleen, mutta tässä taas tarjotaan uusia vihjeitä.
Tänään pelataan kahta singleä.
Kohde 27 SUOMI-TSEKKI 1
Suomi voittaa tehottoman Tsekin.
Kohde 32 RUOTSI- VENÄJÄ 2
Ruotsi ei lähde parhaalla mahdollisella joukkueella, ja Venäjällä puolestaan on muutamia nimimiehiä, Venäjä vie voiton

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu