katkeran miehen

puhetta eräältä

järvenrannalta:

Kelpaa äidiksi ja yksinhuoltajaksi jos asiaa sosiaaliviranomaisilta ja käräjätuomareilta kysytään.

Kun ei itse kykene.....

4

140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikki sen tuntee

      Ei sen skidejä oo näkyny sen jälkeen ku se ajo sillä vanhalla ooppelilla. Kaikki pihan skidit tietää et se on outo ja sen luo ei saa mennä. Mitää siltä ei saa ottaa, eikä sen kans saa jutella. Ei se moikkaa ketää ja se välillä ihme raivareit. Se on ihan kilari.

      • Oho?

        Oho?


    • Monet fas-lapset

      ovat tuollaisia 5-kymppisinä. Myös sen mieltymys pedofiiliaan on peruja sen omasta lapsuudesta. Melko kammottavaa, miten lastensuojelu ei toiminut lainkaan 60-luvulla.
      Nyt on sitten netti täynnä tuollaisia psykopaatteja, jotka eivät oo saaneet lapsuutensa traumojaan purettua koskaan.

      Luojan kiitos sen omat lapset saatiin jo pelko pieninä vieroitettua siitä hullusta. Siinä tosin tarvittiin paikallista ensi- ja turvakotia sekä sosiaalitoimea. On mahdollista, että sen juoppo-narkin lapsista tulee vielä yhteiskuntakelpoisia kansalaisia. Sillä itellähän ei oo mitään toivoa, se päätyy vankilaan jonkun kympin "morsiammeksi".

      • olen ihminen

        Aika rankkaa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      236
      6527
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      51
      4589
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4421
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      7
      4209
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      39
      3702
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      117
      3618
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3596
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      23
      3501
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3273
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      53
      2415
    Aihe