seksuaaleihin ihmisiin? Itse olen 30 vuotias mies ja olen Bi-seksuaali luonteeltani. En pidä(ja miksi pitäisikään) itseäni kummajaisena, friikkisenä tai syntisenä.
Olen ainakin rehellinen itselleni ja muille, toisin kuin tämän palstan kreationistit.
Olen ainakin rehellinen itselleni ja muille, toisin kuin tämän palstan kreationistit.
Vastaukset 56
Vanhimmat
Bi on homoutta sekin ja Raamattu tuomitsee homoilun kuoleman ansaitsevaksi synniksi.
Siis pidäty homoseksuaalisista teoista niin vältyt kuolemanrangaistukselta.
Raamattu kertoo että varhaisessa alkuseurakunnassa oli monia entisiä homoja jotka olivat luopuneet homoseksuaalisesta käytöksestä.
Siinä siis malli sinullekin.
Jumalahan rakastaa kaikkia ja antaa kaiken anteeksi. Homous ei ole mikään kuolemanrangaistus. BIseksuaalisuus on luonnolisempaa kuin esimerkiski uskonto.
" Jumalahan rakastaa kaikkia ja antaa kaiken anteeksi. Homous ei ole mikään kuolemanrangaistus. BIseksuaalisuus on luonnolisempaa kuin esimerkiski uskonto. "
Jumallalle homous on kauhistus, sanoo Raamattu ja tätä asiaa täydennetään vielä monessu muussakin kohtaa Raamattua. Niin se vain sanoo tuo pyhä kirja ja sitä on turha muuksi yrittää vääntää. Piste.
Homous ei ole luonnolista, vaan luonnonvastaista ihan evolutiivisessakin mielessä, koska evoluution yksi peruspyrkimys on paras mahdollinen lisääntymiskyky.
Naaraat pyrkivät etsimään parhaat mahdolliset suvunjatkajat ja niin myös ihmisissä on tällainen luonnollinen taipumus.
Siis myös evoluution näkökulmasta homous on virhe, eli haitallinen mutaatio niissä geeneissä, jotka säätelevät suvunjatkamisviettiä.
»MJumallalle homous on kauhistus, sanoo Raamattu»
Sanooko Raamattu, vai onko se jonkun Raamatun kirjoittajan oma tulkinta?
»Homous ei ole luonnolista, vaan luonnonvastaista»
Miten luonnossa tavattava ilmiö voi olla luonnonvastainen?
Homous ja Bi-seksuaalisuus on siksi luonnollisempaa kuin uskonto, kosko homoksi ja Bi-seksuaaöliksi synnytään. Kukaan ei syntyestään asti usko jumalaan ominpäin.
Ja minähän en olekkaan homo kuten nikkikin sanoo.
Jos Jumala ei rakasta itse luomiaan olentoja sellaisinaan kuin on heidät luonut, se on hänen oma vikansa.
Lisäksi luonnossa elävillä eläimillä ei ole uskontoa. Uskonto siis nimenomaan on luonnotonta.
Jumala on sen ilmaissut " se on KAUHISTUS Jumalan silmissä ",toimi sen mukaan.
Vetoaminen rakkauteen on sairasta.Monessa maassa on joukkoja tällä hetkelläkin,
jotka " rakastavat tappamista ",ja siihen liittyvää kidutusta. Miehen ja naisen välinen
rakkaus on Jumalan asettamaa rakkautta, avioliitossa.
Piispa Mäkinen se anteeksi antaa homoilun, ei Jumala hyväksy luonnottomuuksia, ja tämä käy hyvin ilmi Raamatusta kuten Jyri tuossa totesikin.
"Voi ei, EIKÄ, kuolemaan johtavaksi synniksi!" - "Älkää julstako kenellekään kuolemantuomiota, niin sitä ei teillekään julisteta"(Jeesus)
Suomen kuuluisin BII-seksuaalihan on Markku Kovisto. Joutuiko hän lähtelemään ulkomaille, lopulta, kun syyttäjäsaattanan hänen kimppuunsa hyökkäsivät liian terhakkaasti? Markku tulnee meitä vielä parantelemaan, Markun 1.5 tulemus, on tulossa?
Lukekaapas Johanneksen kirjeenne tarkemmin, arvon hentsuateistit:
"Joka ei rakasta veljeään, jonka on nähnyt, ei voi rakastaa Jumalaakaan, jota ei ole nähnyt, vaan JUMALAN VIHA pysyy hänen yllään". Rakkaus peittää paljot synnit, mutta te tungettelette toistenne seksuaalisiin taipumuksiin, jotka ei teille kuulu. Ei meitä pistetty tänne miettimään tuhansia vuosia sitten eläneen Mooseksen SLOGANEITA, vaan tekemään nykyajalle sopivammat sloganit
Suurempi kauhistus kun homous on kyllä Minun Jumalalleni, että höpisette Jeesuksestanne liikaa, (älä turhaan lausu Hänen nimeään...) ja tuomitsette ihmisiä, vaikka ette sormallakaan liikuta, ettekä ymmärrä, niitä heidän himojaan ja homojaan... Kuka se senkin sanoi, että älkää tuomitko, ettei teitä tuomittaisi. Tietysti, ei homoraiskaus tuntuisi kai hyvältä juuri kenestäkään heterosta, vankilassa niin sitten saatta sattua, joillekin, mutta ei homoudesta tule koskaan enemmistön touhuja, näkihän sen jo viime vaaleissakin, korkeintaan 1/3. Vai tuleeko sekin lisääntymään? Jos homppeleitä on muutaman vuosikymmenen ajan enemmistö joskus, niin sitten tietysti voi haudankaivajat loppua, kun ei ihmisetkään enää lisäänny. En minä tiedä, miksi meitä pitää olla täällä näinkin monta, tiedättekö te?
Tietysti hyväksyy, jos sinäkin hyväksyt nuo syyttäjäpakanat! Salomokin sanoi, että Jumala on jo nähnyt kaikki tekosi, ja ne hyväksynyt, ellet tee pahaa. Ei seksi ole sellainen asia, joka on pahaa, jos ei ketään pakota mihinkään. Seksihän on Pyhä asia, eikä se ole sellainen alhainen asia, jossa kaikilla olisi sama asia pyhitettynä.
Herra Bii, jos sinä rakastat Hentsuja ja Homppeleita, voit olla varma, että SINUN JUMALASI rakastaa vielä enemmän. Mitä vidaliksen merkitystä sillä muille on, miten naapuri nussii ja ketä, mutta jos se kenenhyvänsä haluaa nussia, niin silloin saattaa Rakkauskin sanoa: STOP!
Eläimiin sekaantumisesta täällä sen sijaan ei vielä ole keskusteltu, osaatteko siitä avata sanaista arkkuanne?
Mooses sanoi, että homot pitää surmata loppuiäkseen homoiksi, ja totesi, että suhteensa Aaroniin oli vasta vainoharhainen. Olin silloin siellä pilvessä, uskokaa tai ei. Tai joku minä, väliäkös sillä kuka minä?
Yliluonnollinen ei hyväksy luonnottomuuksia? Kuitenkaan ei ole vielä edes Saattanaakaan tappanut, mitens te sen selitätte?
xxxxx Itse olen 30 vuotias mies ja olen Bi-seksuaali luonteeltani. En pidä(ja miksi pitäisikään) itseäni kummajaisena, friikkisenä tai syntisenä. xxxxx
En voi vastata kaikkien kreationistien puolesta, mutta kerron oman näkemykseni.
Aloitetaan perusteista.
Jumala loi ihmisen mieheksi ja naiseksi, siunasi heidät ja käski heitä lisääntymään (1.Moos.1:27:28) Naisen hän loi miehen kylkiluusta (1.Moos.2:21-22).
Sitten mies, Aadam, sanoi: "Tämä on nyt luu minun luistani ja liha minun lihastani, hän kutsuttakoon miehettäreksi, sillä hän on miehestä otettu." (1.Moos.2:23)
Tästä näemme, että mies ja nainen kuuluvat yhteen, koska he alun perin olivat yhtä. Jumala vahvisti tämän sanoen:
"Sen tähden mies luopukoon isästänsä ja äidistänsä ja liittyköön vaimoonsa, ja he tulevat yhdeksi lihaksi." (1.Moos.2:24) Homopari ei voi täyttää tätä avioliiton ehtoa.
Tästä puolestaan näemme, että avioliitto on miehen ja naisen välinen iankaikkinen liitto. Kaikki muu sukupuolinen suhde tämän ulkopuolella on luonnonvastaista ja Jumalan tarkoitusperien vastaista.
Siitä tiedämme, että Jumala ei ole luonut ketään homoseksualistiseksi, bi-seksualistiseksi tai miksikään muuksi kuin heteroseksualistiksi. Ne eivät ole kenelläkään synnynnäisiä ominaisuuksia. Sen huomaa jo siitä, että monilla nämä seksuaaliset poikkeavuudet ovat tulleet vasta aikuisen ja monet ovat sitä ennen olleet naimisissakin vastakkaisen sukupuolen kanssa, jonka kanssa heillä on yhteisiä lapsia.
Nämä seksuaaliset vääristymät ovat jälkeenpäin omaksuttuja ominaisuuksia. Jossain elämänvaiheessa henkilö on nielaissut sielunvihollisen, saatanan, sepittämän valheen hänen seksuaalisesta identiteetistään. Siihen ovat voineet myötävaikuttaa lapsuudessa vanhemmilta saatu väärä mies- tai naismalli, pornolehdet, homojärjestöjen homomyönteinen propaganda tai tv:n homomyönteiset sarjafilmit. Kaikki ne ovat voineet saada henkilön kyseenalaistamaan oman seksuaalisuutensa ja horjuttaneet sitä.
On erotettava toisistaan seksuaalisesti poikkeava ominaisuus ja seksuaaliset suhteet. Jumala rakastaa kaikkia ihmisiä, myös homo- ja bi-seksuaaleja, mutta Raamatussa Hän selkeästi tuomitsee niiden pohjalta olevat seksisuhteet. Ne ovat syntiä ja niistä tulee tehdä parannus. Siksi kukaan ei saa mainostaa seksuaalisia kieroutumia normaaleina ja hyväksyttävinä suhteina.
On olemassa seksuaalisesti poikkeavia uskoviakin, jotka ovat ymmärtäneet tämän. He ovat pidättäytyneet seksisuhteista ja niiden mainostamisesta ja ovat tunnustaneet ne synniksi. Tällaisille homoseksualisteille ja bi-seksualisteille Jumala antaa anteeksi heidän poikkeavuutensa, kuten minkä muun synnin tahansa.
Jumala voi myös eheyttää homo- tai bi-seksuaalisen henkilön ja antaa hänelle terveen seksuaalisen identiteetin.
Pieni korjaus:
Avioliitto on miehen ja naisen välinen elinikäinen liitto. (ei ianakaikkinen liitto)
Itseasiassa suurinosa ovat syntyessään jo homo tai Bi-seksuaaleja ja jotkut tutkimukset jopa puoltavat sitä että jokainen ihminen olisi jossain määrin jo syntyessään Bi-seksuaalinen.
Homous tai Bi-seksuaalisuus ei ole mikään vääristymä tai psykologonen häiriö, sinä jauhat uskonnollista roskaa joka ei ole edes totta.
Minulla oli molemmat vanhemmat ja en ole lapsena tai nuorena tutustunut pornoonkaan ja ei mikään Saatana vaikuta minun käyttäytymiseen.
Minulla omn ollut enemmän seksisuhteita naisten ja kanssa ja olen ollut jopa naimisissakin nuorempana vaikka olen vasta 30vuotias nytten.
Minä en ole mitenkään kieroutunut ja jos niin väität se loukkaa minua tasavertaisena ihmisenä, enhän minäkään valita sinun elämästäsi.
Minä en ole sen enempää syntinen, poikkeava tai kieoutunut kuuin sinä Jaakob ja jos et sitä ymmärrä olen surullinen sinun puolesta.
xxxxx Itseasiassa suurinosa ovat syntyessään jo homo tai Bi-seksuaaleja ja jotkut tutkimukset jopa puoltavat sitä että jokainen ihminen olisi jossain määrin jo syntyessään Bi-seksuaalinen. xxxxxx
Homopropaganda yrittää uskotella että ihmiset ovat jo syntyessään homoja tai bi-seksuaaleja , jotta kukaan ei voisi syyttää heitä heidän seksisuhteistaan. Kaikki tutkimukset, jotka puoltavat näiden ominaisuuksien syntyperäisyyttä ovat ilmeisesti homomyönteisten ihmisten itsensä tekemiä. Vaikea on edes kuvitella kuinka sellainen tutkimus voitaisiin tehdä, kun pikkuvauva ei vielä osaa ilmaista seksuaalisuuttaan millään tavoin.
xxxxxx Homous tai Bi-seksuaalisuus ei ole mikään vääristymä tai psykologonen häiriö, sinä jauhat uskonnollista roskaa joka ei ole edes totta. xxxxx
Ihmiset, jotka ovat samaa sukupuolta eivät voi keskenään saada lasta milloinkaan eikä missään iässä. Siksi tiedämme 100%:lla varmuudella, että ihmistä ei ole luotu eikä tarkoitettu homo- tai bi-seksuaaliseksi. Ihminen on luotu lisääntymään vastakkaisen sukupuolen kanssa. Se on ihmisen normaali ja terve seksuaalisuus. Siksi tiedämme, että homo- ja bi-seksuaalisuus on epänormaalia ja luonnonvastaista.
xxxxx Minulla oli molemmat vanhemmat ja en ole lapsena tai nuorena tutustunut pornoonkaan ja ei mikään saatana vaikuta minun käyttäytymiseen.
Minulla omn ollut enemmän seksisuhteita naisten ja kanssa ja olen ollut jopa naimisissakin nuorempana vaikka olen vasta 30vuotias nytten. xxxxx
En minä tiedä, mistä juuri sinun bi-seksuaalisuutesi on peräisin, mutta varmasti se ei ole syntyperäinen. Voisit itse kelata eläämäsi taaksepäin ja tutkia, mistä seksuaalinen taipumuksesi on saanut alkunsa.
xxxxxx Minä en ole mitenkään kieroutunut ja jos niin väität se loukkaa minua tasavertaisena ihmisenä, enhän minäkään valita sinun elämästäsi.
Minä en ole sen enempää syntinen, poikkeava tai kieoutunut kuuin sinä Jaakob ja jos et sitä ymmärrä olen surullinen sinun puolesta xxxxxx
En väitä, että sinä olisit kierotunut ja enempää syntinen kuin muutkaan. Kaikki me ollaan kuitenkin jollain tavoin syntisiä. Siitä ei päästä yli eikä ympäri.
Mutta se, että puolustelet bi-seksuaalisuutta ei ole mielestäni oikein.
Parempi mielestäni olisi tunnustaa se epänormaaliksi seksuaalisuudeksi ja myöntää ettet kykene vapautumaan siitä itse ja että tarvitset siihen Jumalan apua.
Pahasti vajaa tuo näkemyksesi:
"...Ihminen on luotu lisääntymään vastakkaisen sukupuolen kanssa. Se on ihmisen normaali ja terve seksuaalisuus."
Suurin osa seksuaalisuudesta palvelee muuta tarkoitusta kuin lisääntymistä, ja lisääntyä voi myös seksiä harjoittamatta. Miksi Luoja on tehnyt tämän mahdolliseksi, jos "terve seksuaalisuus" olisi vain lisääntymisen väline?
Esimerkiksi tieteellisesti vertaisarvioidut kaksostutkimukset kertovat kiistatta homoseksuaalisuuden olevan perinnöllinen ominaisuus. Se ei siis ole henkilön oma valinta.
Samilandiassa tuo ei liene mahdollista, koska siellä homot eivät kykene lisääntymään eivätkä periyttämään... (Kiitos naapurin kissalle Samilandia-sanasta.)
Me keskustelemme nyt mitä raamatun ohjeita meidän on noudatettava. Omapa on asiasi jos et niitä ohjeita hyväksy. Mene keskustelemaan kaltaisesi kanssa, sieltä
saat varmasti tukea elämäntapoihisi. Totta on, että valtio takaa tasavertaisuuden, mutta raamatun tasavertaisuudet ovat siitä poikkeavat. Kristillinen kannanotto
on itsellesi täysin vieras. Bi-seksuaalisuus on vain yksi lisätty harhaoppi,muiden
joukossa, ja yritys syöstää uskova raiteiltaan, saa-tanan pyydykseen.
Toki olet ihan pervo etkä mikään synnynnäishomo vaan aikuisena vinksahtanut luonnottomuuksiin.
Hei Rakkaus on kaiken voittava, ei SYYTTÄVÄ laki ketään voita, oikealle puolelle, puolustamaan veljeään. Menkää nyt vain nussimaan ne demoni-demarinne, ette te ole kyllä keskustaakaan?
Aloitetaan heteoroudesta, mutta kuka teistä tietää mihin rakkauskin päättyy? Rahan himoon. Sitten oppii laskemaankin....
Harhaoppi? Jos joku eksyy jonkun opin takia - se on harhaoppi. Katsokaa homojen elämään, ovatko he sen eksyneempiä kuin tekään? Homothan antavat Jeesukselle elämänsä ihan tuosta vaan, ei hentsuateistit anna. Te olette syyttäjiä, tiedätte kuka oli Raamatussa syyttäjä, pieni vihje, minä en ole sellainen. Ei kukaan voi tuomita kuin sellaisen lain perusteella, minkä on itse hyväksynyt.
Minä en ole sen enempää syntinen, poikkeava tai kieoutunut kuuin sinä Jaakob ja jos et sitä ymmärrä olen surullinen sinun puolesta.
Kukaan vain ei tiedä vielä kuka olet! Sinun on tuotava valoon, aivan omalla egollasi, millainen olet, niin saat sen anteeksi, vaikka tässätapauksessa tuskin on edes mitään anteeksiannettavaa...
ÖÖ, olet ymmärtänyt väärin, kyllä se on ikuinen, koska RAKKAUS on ikuinen asia.
Sinä ole sen sijaan vihapuhe. Et ymmärrä erilaisuutta vielä Haam.
Erästä legendaarista oppia mukaellen voisi intoutua lausumaan, että geneettisesti kaikki ovat syntyessään biseksuaalisia, ja osa sitten vain rappeutuu homo-, hetero- tai jopa a-seksuaalisiksi.
Vakavammin ottaen, biseksuaaleja, joilta luonnistaa [tilanteen kohdalle sattuessa] seksihommat niin miesten kuin naistenkin kanssa, luulisi olevan huomattavasti enemmän kuin umpiheteroita tai -homoja. Kuitenkin kaikenmaailman tasa-arvokysymyksissä viittaillaan käytännössä aina vain homo- ja heteroseksuaalisiin inehmoihin.
Moni bi saattaa tulevaisuudessa intoutua avioliittoon samaa sukupuolta olevan kanssa.
Siitä ei ole kysymys. Kysymys alkoi ,onko Bi-seksuaalisuus hyväksyttävää, vai ei.
Suomessa on kaikenlainen seksuaalisuus hyväksyttyä, jos siitä ei jää kiinni.
Rikos-sanastossa on merkinnät, El-törk-El-Sek.Joku navetta-apulainen voi
kutsua omaa suhdettaan " rakkaudeksi, " helunaan. Olemme tulossa aikaan,jolloin
kaikki seksuaalisuus on luvallista, valtion turvaamien lakien takia. Raiskauksesta
saa pelkästään lehdistöltä lisämainetta. Lutka ja homomarssit palkalliseksi
vapaapäiviksi. Ylärajaa ei ole olemassakaan. Jos ne tehdään ulkomaalaisen
suorituksena, niin se rikastaa " kulttuuria, ja laajentaa näkemystä." LOL.
"Siitä ei ole kysymys."
Se kuitenkin oli minun kommenttini asiaan. Ja onhan se mainiota, että sinäkin pääsit kertomaan tässä kohden fantasioistasi.
>Moni bi saattaa tulevaisuudessa intoutua avioliittoon samaa sukupuolta olevan kanssa.
Toivon mukaan jo ensi viikolla.:)
Uskovaiset haukkuvat homoja, vaikka itse käyttävät mielinmäärin lapsia hyväkseen.
Se on yleisesti tiedossa että ateistiuskovaiset käyttävät lapsia hyväkseen.
Ateistilla,sekä " kristityllä " ei ole mitään eroa asiassa. Molemmat käyttävät lapsia
hyväkseen. Mätiä omenoita löytyy joka korista. Muslimit ja juutalaiset ovat vieneet
poikalasten sukupuolielimen silpomisen veiläkin pitemmälle uskonnollisin perustein.
Meitä " järjestöihin kuulumattomia " on paljon, emmekä me käytä lapsia hyväksemme, millään tavalla, mutta me olemmekin luku erikseen. Me emme " tapa,"
emmekä osallistu teidän poliittisiin rientoihinne, missä köyhä köyhtyy lisääntyvässä
määrin vuosi vuodelta. Se on teidän keksimänne systeemi, ei meidän. Meidän
kallituksemme on teokraattinen hallitus, postiosoite YAHWEn taivaallinen hallitus.
Just noin. Lapsia hyväkseen. Milloinkahan lapset alkavat käyttää vanhempiaan hyväkseen:-)
Ette käytä hyväksenne? Mitä helekuttia? Pahaksenneko sitten:-)
Silpomisen? Poistetaan pieni nahkanpala genitaalista. Naisille voi käydä pahemmin, koska ei naista teoriassa pysty ympärileikkaamaan, sitä tekee jotkut afrikan heimot silti?
Mutta Mooses sanoi, ettei lihallisesta ympärileikkauksesta ollut mitään hyötyä, vain hengellisestä on. Tiedättekö mikä on Hengen ympärileikkaus? Se on se sinetti, josta mainitsee Ilmestyskirja 7.
Fundakreat eheyttäisivät sinut pakkohoidolla ja tyhtjällä rukoilemisella, voit kokeilla sitä koska olet noin epätoivoinen.
Mutta suosittelen sitä että hakeudut uskomusvapaaseen eheytykseen joka vetoaa järkeen, siis siihen että homous on luonnotonta koska lisääntymismahdollisuuden ovat nolla, joten järjen pitäisi sanoa että et ole oikeasti homo vaan voit luoda hyvän aidon ihanan rakkaussuhteen johonkuhun tosi kivaan tyttään johon rakastut päätäpahkaa kunhan vain ensin tutustut tyttöön.
Siis tahdon sanoa että useimmat lapsina lastenkodeissa tms. olosuhteissa eläneet lapset eivät ole saaneet kunnollista kosketusta vastakkaiseen sukupuoleen, ja ovat siksi häiriintyneet koska hormoonit hyrräävät ja heistä tuntuu siltä että johonkin se paine mpitää purkaa ja poikakodissa on aika vähän vaihtoehtoja.
Näytät tietävän jo ihan tarpeeksi raamatun tutkijoiden mielipiteistä. Pysy poissa uskonnon asioista perveettisellä kannan-otollasi. Tiedät varsin hyvin mitä Jumala
on ilmaissut homoseksuaalisesta suhteesta samaan sukupuoleen.
Uskotteko te edes Jumalaan, tiedätkö mitä Jumala sinulle sanoo? Luepas nämä viestit tarkemmin.
Minun nähdäkseni Raamattu ei tiedä mitään biseksuaalisuudesta ja lesbouskin mainitaan lyhyesti vain kerran koko kirjakokoelmassa.
Joo, kyllä Mooses tappoi homot hyvin moneksi vuosituhanneksi. Olisi sen kannattanut pitää Pyhänä Herran nimi, vaikka eipä silti, minun heikkouteni on se, että olen hyvin huono katsomaan amerikan murhaleffoja, siten en vielä ymmärrä, miksi ne sillä leuhkii....Mooseshan hyväksyi kaiken murhaamisen ja sodan, itsekin hän murhasi muutaman, ja koska Saattana oli silloin kunniansa kukkuloilla, mutta ei ikuisesti kai, ellei pääsee omaan paikkansa, tiedätte kyllä minne.
Minä olen kreationisti ja homo. Homouteni perustuu siihen, että Jumala loi Raamatun mukaan MIEHEN itsensä kuvaksi.
Paitsi että se oli Jeesus jolle Jumala sanoi että tehkäämme Aatami kuvaksemme eikä Jeesus ollut homo.
Ja Raamattu määrittelee Jumalankin mieheksi eikä naiseksi.
Ja homot tapettiin Israelissa, mutta krisrillisenä aikana homot eheytettiin.
Pieni vihje Haam, et ole vielä edes nähnyt Jeesustasi, jos et tiedä.... Öö, millaisia ihmisiä hän on pelastanut, elämään.... Ei hän liian usein siitä eikä sinua niillä näyillä kiusaa, jos et sitä tiedä, että Jeesuksen seksi on suuri...Se ei ole hänelle lainkaan niin vastenmielestä, kuin ristinkipunsa, syytössyntien vuoksi kuolleena, tai valekuolleena tietysti.
Aamen!
Se on heteroutta ja homoutta kypsemmän(sieluniän) seksiä. SInulle soisin molemmat lapseksi, tytön ja pojan, uskaltaisit jopa ottaa kumman tahansa jopa syliinkin, pelkäämättä heterojes ja homojes pilkkaa...
Moraalikysymysten tarkastelu ei kuulu kreationismin, vaan teologian/Raamattupalstojen puolelle.
Tieteelliseltä pohjalta kreationismi voi tosin sen verran sanoa, että normaalia se ei ole koska Jumala on selkeästi luonut miehen ja naisen erilaisiksi ja täydentämään toisiaan. Ja Jumalan sana, Raamattu taas sanoo, että homoseksuaalisuus on synti. Voimme siis sanoa, että homoseksuaalisuus johtuu tahdonvaraisesta sukupuoli-identiteetin vääristymästä.
SYnti on vain se, että jokin ei ole enemmistön mielen mukaista? Kuitenkin Jeesus kehotti löytämään KAIDAN tien, eikä tämän maailman kirkkojen syytöskulttuuria."Te tuomitsette kuin ihmiset ainakin, minä en tuomitse ketään"(Jeesus)
xxxxx Miten te kreationistit suhtaudutte Bi-seksuaaleihin ihmisiin? Itse olen 30 vuotias Bi-seksuaali luonteeltani. En pidä (ja miksi pitäisinkään) itseäni kummajaisena, friikkisenä tai syntisenä. xxxxxx
Minä suhtaudun siihen samalla tavalla kuin ihmiseen, joka sanoo: "Olen luonteeltani kenguru. En pidä (ja miksi pitäisinkään) itseäni kummajaisena, friikkisenä tai syntisenä."
Itse olen kylläkin homo ja kreationisti, joten emme taitaisi tulla toimeen?