Puoskarit profetoimassa

Russo- ja islamofobiset puoskarit suoltavat palstalla potaskaa. No kait se on niiden ihmisoikeus.
169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Joo no periaatteessa raja menee siinä kiihotetaanko ihmisryhmää vastaan. Minusta muslimien haukkuminen kategorisesti terroristeiksi on törkeää. Sellainen asenne ei varmasti auta kulttuurien välistä vuoropuhelua, joka kuitenkin on reaalimaailmassa tärkeä asia. Käytännössä tilanne näyttää siltä, että tätä palstaa miehittävät jotkin vihapuheporukat, joille tärkeintä on solvata kaikkia muita paitsi heidän omaa (kapeaa, fundamentalistista kristillistä) näkemystä edustavia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jatkakaa kirjoitti:

Russo- ja islamofobiset puoskarit suoltavat palstalla potaskaa. No kait se on niiden ihmisoikeus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu