Nyt jo Venäläiset turistit ei tule Suomeen. Lapin matkailuelinkeino konkkaakohti. Isuotäsuomen kaupat lakkauttelee toimintojaan. Tehtaiden tilaukset hiipunut. Viljelijät kortistoon. TÄSSÄHÄN on teillä riemunaihetta!
kenokaulapellet iloitsee?
Venäjän pakoiteista.
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Vaikutat itse jonkin sortin kenokaulapelleltä.
Ukrainan suojelu Venäjän hyökkäykseltä vaatii jonkin verran uhrauksia, mutta kyllä me ne kestämme.
Paskahousu jonaspelle kestää? Koska Venäjä hyökkäsi ?? Kiovan fasisti hyökkäsi pahat mielessä Itäukrainaan. Siksikö Suomen maanviljelijät kortistoon.. Jonaspelle?
Aloitus on alkeellisen lapsellista propagandaa.
Jokainen tietää, ettei tästä nykyisestä asetelmasta kukaan erityisemmin "iloitse". Pakotteiden aiheuttama taloudellinen vahinko Venäjälle tai muulle maailmalle ei ole mikään ilonaihe. Vain kieroutunut asennevammainen idiootti kuvittelee pakotteista päättävien poliitikkojen iloitsevan mahdollisesta taloudellisesta vahingosta.
Ainakin kokoomuksella. Stubbi kehu, ettei pakoitteet vaikuta Suomeen mitenkään??? Soini vaati isompia pakotteita ja Pressakin ylisti.. Varmaan kiva, ,kun kortistot täyttyy ja lama Suomessa syvenee ja pysyvästi!
samma på svenska
Jos on kenokaula, niin mihin suuntaan kaula on vinossa? Vastaavalla pellellä kaiketi samaan suuntaan?
Kenossa mustaanpeffaan ja natoon päin! Törkyturvat!
Kyllä kai saman aatteen miehillä kaula kenottaa samaan suuntaan.
Mutta mistä se keno tulee ?
Tuleeko siitä kun "kenottaa" kohti suurta johtajaa suuressa väkijoukossa.
Onko kenokaula pitempi kuin tavallinen kaula ?
Mustanpeffan nuolennassa ja Natoon, natoon, huutelussa..
Ja tietysti Venäjänvastaisuuden lietsonnassa!
Kokoomus ajaa viljelijät kortistoon ja syventää Suomen lamaa..
Suomi saatava natoon ja tuhoon!
Kokoomus.Täystuho Suomelle!