Sain postia Hannulta.
> Eduskunta äänestää tasa-arvoisesta avioliittolaista
marraskuu 25, 2014 Tekijä Hannu
Tulevana perjantaina 28.11.2014 Suomen eduskunta äänestää tasa-arvoisesta avioliittolaista. Näillä näkymin tulos voi olla kumpi tahansa. Eduskunnan lakivaliokunta hylkäsi viime torstaina ehdotuksen äänin 9-8, mikä antaa viitteitä siihen, että tuleva äänestyskin on tasainen.
Nyt on jokaisen Jumalan sanaa kunnioittavan kristityn syytä hiljentyä rukoukseen sen puolesta, että aloitetta ei hyväksyttäisi. Jos lakialoite hyväksytään, siitä seuraa suuria muutoksia Suomalaisessa yhteiskunnassa. On hyvä panna merkille, miten muualla maailmassa on käynyt. Jotain viitteitä löytyy artikkelista Homoliikkeen ylivalta.
Eduskunnan lakivaliokunta on pohtinut mahdollisen lain vaikutuksia: ”Uskonnolliset yhdyskunnat kantavat kuitenkin huolta avioliittolain muutosten vaikutuksista uskonnollisten yhdyskuntien sanan- ja uskonnonvapauteen. Vaarana pidetään, että uskonnolliset yhdyskunnat joutuvat syrjittyyn asemaan tai niihin kohdistetaan syrjintäväitteitä opetuksensa ja vihkimiskäytäntöjensä vuoksi.”
Rukoillaan ja paastotaan tämän asian puolesta – että esitys tasa-arvoisesta avioliittolaista hylättäisiin. Elävä Jumala Pyhän Henkensä kautta voi vaikuttaa kansanedustajiin. <
https://ajankohtainen.wordpress.com/2014/11/25/eduskunta-aanestaa-tasa-arvoisesta-avioliittolaista/
Rukouskutsu
3
52
Vastaukset
- Tuula H
olen jutellut muutamien ei uskovien kanssa työpaikalla ja he ovat olleet vastaan tuota laki aloitetta. kyllä Jumala on säätänyt avioliiton miehen ja naisen väliseksi. jos tuo laki muuttuisi, niin silloin neljäs käskykin muuttuisi eli kunnioita isääsi ja äitiäsi. silloin se olisi kunnioita isääsi ja isääsi, mikä on luonnoton ajatus. vanhurskaan rukous voi paljon, kun se on harras.
- Sinullekin
Amen!<3
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291280
- 1181107
Luulet olevasi pidetty
Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap97924- 113847
Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä
Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa271798- 48705
Kalateltta
Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi18697- 49671
- 28627
- 49599
