Suomen Laillisuuspuolue ry on lopetettu

Suomen Laillisuuspuolue ry on lopetettu

Suomen Laillisuuspuolue ry, jonka perustin kahden muun miehen kanssa 7.5.2012 Loviisassa, päätti Helsingissä 25.11.2014 pidetyssä syyskokouksessa toiminnan lopettamisesta ja yhdistyksen purkamisesta.

Ratkaisuun päädyttiin puuttuvan kannatuksen vuoksi. Olisi tietysti ollut mahdollista jäädä säästöliekille odottamaan aikaa parempaa, mutta tällaista ilmassa roikkumista ei pidetty kuitenkaan hyvänä. Sitä paitsi jos joskus tilanne muuttuu, uuden yhdistyksen perustaminen käy nopeasti.

Nämä 2½ vuotta eivät ole kuitenkaan menneet hukkaan. Olen oppinut paljon ja saanut runsaasti uusia kontakteja. Samalla on SLP:n sanomaa Suomen itsenäisyydestä ja oikeudenmukaisuudesta voitu levittää laajalti eri tavoin.

Suomen Laillisuuspuolueen nettisivut ovat näkyvissä 22.12.2014 asti. Sen jälkeen sivut poistuvat netistä. Jos joku haluaa tallentaa itselleen sivuilla olevaa aineistoa, se on parasta tehdä ennen mainittua päivämäärää osoitteessa www.suomen-laillisuuspuolue.fi.

2

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei nimimerkkiä

      Yksi juutalaisten valeoppositio vähemmän, kiitos toiminnan lopettamisesta, Jouko.

    • elämmehän nyt

      Laittomuuden aikaa,sarvi USA:ssa on noussut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      102
      4823
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3242
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      2979
    4. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1737
    5. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1510
    6. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      107
      1332
    7. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1049
    8. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      108
      1020
    9. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      42
      1012
    10. Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?

      En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan
      Ikävä
      40
      981
    Aihe