Syytä epäillä kun katsoo viimeaikaisia tapahtumia ja joidenkin äärifeministien mielipiteitä...
Mitä noille pitäisi tehdä ?
Mitä noille pitäisi tehdä ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
on terrorismiin verrattavaa ja/tai sitten henkilön aivot on hajoitettu lopullisesti kemiallisilla aineilla, esim. ns. masennuslääkkeillä.
http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/kuopion-lastensurmat-aiti-myonsi-teot/4558898
Kyseessä on ilmeisesti joko maskuliininen väkivaltamalli tai naisen uupumus (joka johtuu miehestä ja perheestä). :)
Perinteisesti feministit puhuivat sosiaalitädille aina "insestistä" kun lähtivät kostopolulle miehiä vastaan, nykyään käyttävät jo puukkoa ja toimivat itsenäisesti.
Lapset kuitenkin välineinä molemmissa tyyleissä.
Uutisissa tänään:
"Ensikodin ohjaaja: Voi kestää useita viikkoja, ennen kuin uupunut äiti saa apua."
Kostosta ei todellakaan ole kysymys :)
Kriminalisointi. Teen kaikkeni, että tämä toteutuu. Yrittivät ja yrittävät kriminalisoida miehen, tämä tulee kostautumaan. Nuorempi polvi ei ole enää sinisilmäistä, asia on ilahduttavasti netin syvissä riveissä nähtävissä.
Realismi ei ole misogyniaa.
Totuus ei ole misogyniaa.
"Miehellä on käänteinen Midaan kosketus - kaikki mihin he koskevat, muttuu paskaksi"
"Mies on biologinen onnettomuus"
"Mies on epätäydellinen nainen, biologinen surkastuma"
"Mies on täysin itsekeskeinen, kykenemätön empatiaan, kykenämötön rakkauteen, ystävyyteen, hellyydenosoituksiin"
"Mies on parhaimmillaan äärimmäisen pitkästyttävä, harmiton möykky."
"Mies on ihmisen ja apinan puolivälissä"
Mitä miehille pitäisi tehdä?
"SCUM on liian malttamaton odottamaan miljoonien persläpien aivopesua"
"Miesten säiyttämisellä ei ole enää edes kyseenalaista lisääntymistarkoitusta."
SCUM tappaa kaikki miehet, jotka eivät kuulu Scumin miesten toimintaryhmään.
SCUM järjestää p.aska-iltoja, joissa jokainen paikalla oleva mies pitää puheen, joka alkaa lauseella: "Minä olen p.askaa, viheliäistä kurjaa p.askaa".
SCUM koostuu kovan linjan aktivisteista (tuhoajat, varkaat ja hajottajat) ja eliitin eliitistä - tappajista.
SCUM on aina rikollisella puolella vastakohtana kansalaistottelemattomuudelle.
SCUM vaanii saalistaan kylmän rauhallisesti ja tekee tapponsa hiljaa".
Ehkä osa femmeistä onkin femiiniterroristeistejä... Eivät kuitenkaan kaikki vaan osa on vain heidän tiedottomia kannattajiaan jotka ovat huijattuja palvomaan heitä ja heidän periaatteitaan kun he ovat näyttäneet heille materiaalia joka kuvastaa heidän elämänsä "epäkohtia" silloin hei eivät ole terroristeja vaan ihmisiä jotka eivät uskalla olla tai halua olla terroristejä mutta joilla on samankaltainen ajatusten ohjenuora joka pahimmillaan äitiytyessään muuttuu femiiniterrorismiksi.
Kannatan tasa-arvoa, mutta molempien sukupuolien ja kaikkien seksuaalivähemmistöjen kannalta, koska kaikki tarvitsevat apua. Nainen ja mies ovat yhtäarvokkaita, mutta niin erilaisia, että olisi järjetöntä yrittää teeskennellä ettei sukupuolia olisi olemassakaan. Feministi oli joskus tärkeä, mutta nyt on enää pieniä epäkohtia naisia kohtaan ja siksi pitäisi huolehtia kaikkien sukupuolien tasa-arvoisuudesta. Niin juu ja se aiempi terroristijuttu oli lähinnä vitsi/liioiteltu vertaus ikäänkuin jatke tähän typerään keskusteluun. Se mitä yhteiskunta tarvitsee ei ole feminismi eikä sovinismi vaan TASA-ARVO!!!
"Ydinperhe on tuhottava"
- Linda Gordon, feministi
"Miesten osuus ihmiskunnasta on vähennettävä ja pidettävä n. 10 % prosentissa."
- Sally Miller Gearhart, tunnettu feministi ja lesboaktivisti