Rattijuoppo Jasmin kertoo rikoksestaan

http://blogbook.fi/jasminmantyla/rattijuoppous-opetti-minua/
Ei kadu tekoaan vaan se on opettanut Jassua. Hieno nainen tosiaan.............
17194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

No just, samanlainen kun Marttiina!

Äänestä
  • täällä ei saa kommentoida mrs.Mantyla JOKUMIKÄLIEn avautumisia, en kyllä kommentoikaa ikinä enää, olkoon p***

    Äänestä

  • No ei nyt voi oikein Martinaan verrata. Martinalla sentään oli ajo-oikeus ennen kärähtämistä mutta selfie-woohoolla ei.

    Äänestä

Mitä kehittyneempi luonnehäiriö, sitä heikompi omatunto ja kyky katua tekemisiään. saati pahoitella niitä. Tällainen vika ihmisessä estää kasvamisen ja kehittymisen. Kun on jo ylen tyytyväinen omaan itseen, miksi tehdä mitään toisin.

wooho pamahtaa itseriittoisuuteensa.

Äänestä
  • woohoo

    Äänestä

  • Osuit asian ytimeen!

    Äänestä

  • ristiriitaista; rakastanut aina esiintymistä, matkailua, uusia kokemuksia sekä itsensä haastamista, olen aina ollut arka ihminen kaiken uuden suhteen, HÄH.

    Äänestä

"Olen aina ollut arka ihminen kaiken uuden suhteen, enka ikina luullut itseni vaarantavan omaa saati toisen elamaa. Olisimme voineet vammautua loppuiaksemme tai jopa kuolla, sen verran kova kolarimme oli. Auto suistui tielta, tormasi suureen puuhun ja syttyi palamaan – oli maailman suurin onni, etta saimme paettua autosta ajoissa."

"Omaa saati toisen elämää"? Käsittääkö Jassu, että vahingoittua olisi voinut joku täysin ulkopuolinen, esimerkiksi pieni lapsi? Nythän Jassu kiittää onneaan vain siitä, ettei kaverille ja JASSULLE käynyt mitenkään.

Jassulle tärkeintä on vain hän itse.

Äänestä
  • Outo tapaus. Mihähän tekosyy sillä on joutenoloonsa, pelkää töihin menoa? Luulisi hävettävän, että elää boroossa papan rahoilla ja oulussa taas äidin ja mummon rahoilla. Työikäinen 32-vuotias ei osaa eikä kykene vieläkään elättämään itseään. Asunnon tarjoaa aina muut. Seiskan 5-satasella kuussa ei eletä, eli muut elättää. Ehkä viisainta olisikin hakeutua reilusti lääkäriin ja työkyvyttömyyseläkkeelle. Eläkeläiselämä näyttää onnistuvan.

    Äänestä

Huvittavaa, että Jassun itsensä täytyy nostaa esiin kymmenen vuotta sitten tehtyjä mokiaan. Myötätuntopisteiden kalastelua, kuten melkein kaikki Blogbookin kirjoitelmansa! (Syömishäiriö, isättömyys ja mitä näitä nyt olikaan) Toisaalta mokat on lähestulkoon ainoat asiat, joilla on julkisuuteen aikoinaan päässyt. Niitä sitten pitää vielä vuosien kuluttua märehtiä, jospa niistä saisi uudelleen nostetta, kun nykyisessä elämässä ei paljo tapahdu.
Tosiaan, ainoa kiitollisuuden aihe rattijuopumuksessa Jassulle on se, että oma nahka pelastui, ei esim. se, ettei kenenkään lapsi sattunut jäämään alle!

Äänestä

Ai Jassukin on huristellut kännipäissään? Olisihan se pitänyt arvata! Joku roskajulkkisten ammattisairaus kai. Arvostus foidieta kohtaan vain "nousee" ja "nousee". Pitää varmaan alkaa kohta lähettelemään onnittelukortteja!

Äänestä
  • Rattijuopot on alimmista alinta kastia, itsekkäitä paskiaisia, jotka asettaa muut vaaraan. Sopii jassun minäminäminä-imagoon.

    Äänestä

Pikavipit, rattijuoppous, juoppous ylipäätään, avioliitto homon kanssa, ei kaipaa isähahmoa, mutta panee vain ikäihmisiä, työkyvytön, syömishäiriötä, negatiivisten asioiden vatvominen uudestaan ja uudestaan vaihtuvilla blogialustoilla

Omasta mielestään ei voisi olla onnellisempi.Onkohan Jassulla jonkinsortin ongelmia?

Äänestä
  • Siltä vaikuttaa, ei ihan tasapainoinen.

    Äänestä

  • Lääkkeet! kirjoitti:

    Siltä vaikuttaa, ei ihan tasapainoinen.

    No seinähulluhan se on. Tullut äitiinsä.

    Äänestä

Narsistinen ihminen ei nää teoissaan mitään väärää, ei tunne empatiaa muita kohtaan ja häneltä puuttuu syyllisyyden tunne. Eli ei kykene asettumaan toisen ihmisen asemaan ja näkemään syyllisyyttään.

Narsisti rakastaa moralisoida kyllä itse kaikkea ja kaikkia, kunhan se ei kohdistu häneen itseensä tai omiin tekoihinsa.

kuvaus narskusta, sopii kuin nenä päähän tyylilyyliin.

Äänestä

PR-ammattilainen pettää, ajelee kännissä ilman korttia ja sitten nämä jutut. Öö, miksi työt on vähissä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


57d68f7tg8ybhui kirjoitti:

http://blogbook.fi/jasminmantyla/rattijuoppous-opetti-minua/
Ei kadu tekoaan vaan se on opettanut Jassua. Hieno nainen tosiaan.............

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu