Samaan pyrkivät myös nykyiset homot, kaatamaan yhteiskunnan, saamaan sekasortoa ja kuolemaa aikaiseksi. Homo vihaa elämää, sen vuoksi se ei halua yhtyä naiseen ja jatkaa elämää. Homot ovat kuoleman airueet.
Homo haluaa kuolemaa, sekasortoa, homo rakastaapaskaa, vihaa elämää, kuten tiedämme.
Homo on Sodoman ja Gomorran lapsi, jolla itsellään ei ole lasta ja joka ei elä tulevaisuudelle jota rakkaudella ja huolenpidolla rakennetaan.
Homoilu Roomassa kaatoi koko yhteiskunnan.
31
296
Vastaukset
- Häpeilemätön Hihhuli
Rooma teloitti Jeesuksen, vainosi kristittyjä ja harjoitti homoutta ja haureutta. Onko se ihmekään, että Jumala hautasi Pompeijin tuhkaan.
- Anonyymi
Tulee ww3
Hakutulos
tulemus:ut:x
1. Matt. 24:27 Sillä niinkuin salama leimahtaa idästä ja näkyy hamaan länteen, niin on oleva Ihmisen Pojan tulemus.
2. Matt. 24:37 Sillä niinkuin oli Nooan päivinä, niin on Ihmisen Pojan tulemus oleva.
3. Matt. 24:39 eivätkä tienneet, ennenkuin vedenpaisumus tuli ja vei heidät kaikki; niin on myös Ihmisen Pojan tulemus oleva. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tulee ww3
Hakutulos
tulemus:ut:x
1. Matt. 24:27 Sillä niinkuin salama leimahtaa idästä ja näkyy hamaan länteen, niin on oleva Ihmisen Pojan tulemus.
2. Matt. 24:37 Sillä niinkuin oli Nooan päivinä, niin on Ihmisen Pojan tulemus oleva.
3. Matt. 24:39 eivätkä tienneet, ennenkuin vedenpaisumus tuli ja vei heidät kaikki; niin on myös Ihmisen Pojan tulemus oleva.Vedenpaisumus = sota.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vedenpaisumus = sota.
Ilm. 17:15 Ja hän sanoi minulle: "Vedet, jotka sinä näit, tuolla, missä portto istuu, ovat kansoja ja väkijoukkoja ja kansanheimoja ja kieliä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ilm. 17:15 Ja hän sanoi minulle: "Vedet, jotka sinä näit, tuolla, missä portto istuu, ovat kansoja ja väkijoukkoja ja kansanheimoja ja kieliä.
Netsyt maria NEW Yorkissa portto!
- sfdsfdsdsd
Berlusconi on kylläkin pesunkestävä HETERO!
- Slaavikyykky
Aivan niinkuin paidaton Mr. Putler myöskin?
- Euroopan tuho
Rooman tuho johtui juuri siitä että pelkkä nautinnon halu täytti kansan mielen.
Jatkuvat orgiat, mässäily, hilliton (homo)seksi johtivat koko yhteiskunnan romahtamiseen:
https://www.youtube.com/watch?v=RFOleWqwj1M
Mad GAY emperor Nero destroyed his own empire!
Samaa tietä täälläkin tunnutaan menevän.
Kukaan ei enää välitä perheestä, lapsista, tärkeintä on irstailla pervona mahdollisimman paljon Ajattellaan vain omaa nautintoa.- AnonyymiUUSI
Eikös niistä vanhoista vesiputkista löytynyt lyijyä..
- korruptio haisee
Berlusconi on kataisen idoli ja oppi-isä.
Jo muinaisia äkkirikkaita/ahneita kohtasi edeltä arvaamaton loppu.
Koppavuudesta ja ylimielisyydestä mm. "Marie Antoinette"
Nazimielisyydestä ja oman kansansa pettämisestä vaikkapa Italialainen Benito Mussolini, hirtettiin.
Kansa sai hänestä ja toilailuistaan tarpeekseen, syystäkin.
Myös Mussolinin rakastajatar tapettiin ja häväistiin kertakaikkisen perusteellisesti. - järki hävinnyt?
Croatiassa olleet Hollannin homo YK:n sotiaat sallivat kansanmurhan ja olivat petturita ollen vale-sotilaita, asiasta tulee YK.lle suuret rapsut
Homous tuhoaa myös ihmisen oikeuskäsityksen, siksi homojen äänestäminen valtaan on tuhoisaa.
Room. 1
"26 Sentähden Jumala on hyljännyt heidät häpeällisiin himoihin; sillä heidän naispuolensa ovat vaihtaneet luonnollisen yhteyden luonnonvastaiseen;
27 samoin miespuoletkin, luopuen luonnollisesta yhteydestä naispuolen kanssa, ovat kiimoissaan syttyneet toisiinsa ja harjoittaneet, miespuolet miespuolten kanssa, riettautta ja villiintymisestään saaneet itseensä sen palkan, mikä saada piti.
28 Ja niinkuin heille ei kelvannut pitää kiinni Jumalan tuntemisesta, niin Jumala hylkäsi heidät heidän kelvottoman mielensä valtaan, tekemään sopimattomia.
29 He OVAT TÄYNNNSÄ KAIKKEA vääryyttä, pahuutta, ahneutta, häijyyttä, täynnä kateutta, murhaa, riitaa, petosta, pahanilkisyyttä;
30 OVAT korvaankuiskuttelijoita, panettelijoita, Jumalaa vihaavaisia, väkivaltaisia, ylpeitä, kerskailijoita, pahankeksijöitä, vanhemmilleen tottelemattomia,
31 VAILLA ymmärrystä, luotettavuutta, rakkautta ja laupeutta;"
On siinä lastenhoitajia!!!!??? - Hanna Baali
Rappion syvin muoto?
- uio7uoyot6
Te olette omituisen seksikeskeisiä.
Seksiasiat ovat tylsiä ja melko turhia ja varsinkin jos ne sotketaan politiikkaan ja uskontoon.
Oikeastaan uskonnot voisi kieltää.... varsinkin islamin, josta on kaikkialla eniten riesaa. - Rappio ja tuho
Homous on saatanallista ja homojen valtaanpääsy tuhoaa jumalan hetero valtakunnan.
- Anonyymi
Tuo ap:n kirjoitus on aiheellinen ja yhä vain ajankohtainen. pride saasta on aiheuttanut suurta levottomuutta yhteiskunnassamme. nämä tulee häätää , tarvittaessa voimakeinoin
- AnonyymiUUSI
Uskovat ovat onneksi vähemmistö nykyään kaikissa länsimaissa. Uskovat pitää hiljentää vaikka hakkaamalla jos ei se hihhulointi ja normaalien ihmisten naamoille hyppiminen lopu suosiolla
- Anonyymi
Tämä on totta läpi historian. Kun pervoilu ja muu moraalittomuus on päässyt vallalle, yhteiskunnat ovat tuhoutuneet sisältäpäin.
- Anonyymi
Pride väki Espanjassa puolusti tällaista 2024
https://x.com/trtworld/status/1757825783270187143?lang=en - Anonyymi
huomaahan sen lännessäkin laajasti että yhteiskunnat toisensa perään tuhoutuu. se tapahtuu tosin hitaasti , siten että tuskin huomaamme. - kunnes kaikki on liian myöhäistä pelastaa.
Homouden ylistäminen ja paapominen aiheuttaa yhteiskunnan rappion. Kaíkki tätä ei ymmärrä. - Anonyymi
Lesbot tuhoaa Suomen, lapsia ei enää synny naispareista.
- Anonyymi
Älä nyt? Onko noin? Ihanko totta?? Sanoiko kaverit niin?
- AnonyymiUUSI
Lesbot sikiävät estoitta. Välillä on molemmat akat yhtä aikaa raskaana. Yleensä lesboilla on eka lauma koiria ja sitten lauma lapsia
- Anonyymi
Kylläpä se homoilu nyt taas niin kovasti kiehtoo meidän pelle- uskiksia kun siitä pitää koko ajan täällä jauhaa. :D
- AnonyymiUUSI
Uskovaiset miehet ovat yleensä kaappihomoja tai pedofiilejä
- Anonyymi
edellinen oli vihapuhetta. ja piste
Jyväskylän homot eivät kyllä ainakaan ole mikään ongelma. Jyväskylässä jopa homot ovat liian sivistyneitä kaatamaan yhteiskuntaa.
Aamen.- AnonyymiUUSI
miksi valehtelet ja levität homo myönteistä ideologiaa? tiedät sen itsekin mitä homous sai aikaan mm Raamatun ajan ihmisissä
- AnonyymiUUSI
Rooman valtakunta lähti alamäkeen tasan siinä vaiheessa kun siitä tuli kristitty valtio jossa vähemmistöjä vainottiin. Kristinusko vei Euroopan pimeään keskiaikaan. Valistuksen ajan korvatessa tieteellä hihhuloinnin lähti Eurooppa taas nousuun. Kristinusko aiheutti 1000 vuotta pimeyttä. Islamin takia muslimimailla on nyt meneillään oma pimeyden aikansa. Uskonnot tuhoavat kaiken ympäriltään. Uskovat rakastavat kuolemaa koska uskovat saavansa taivaspaikan.
- AnonyymiUUSI
>>Uskovat rakastavat kuolemaa koska uskovat saavansa taivaspaikan.
Erikoinen tulkinta... - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
>>Uskovat rakastavat kuolemaa koska uskovat saavansa taivaspaikan.
Erikoinen tulkinta...Minulle on jo lapsuudessani hihhulit kertoneet että tällä maan päällisellä elämällä ei ole mitään väliä. Tämä on vain taivaan odotushuone. Väliä on vain taivaspaikalla. Pitää vaan elää hurskaasti tässä odotellessa että saa sen paikan. Mutta siis tästä maanpäällisestä elämästä ei ole edes tarkoitus nauttia. Ilo on syntiä
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16922165Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant669027Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656222SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1785812Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3215330Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294846Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.204702HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.794452Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm804241"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153760