Suomi köyhtyy !

Kuinka Suomi köyhtyy EU:n orjapolitiikan takia. Ihmiset katsokaa ympärillänne ja nähkää. Itä-ja Pohjois-Suomi on pian autiona. Suojeltavat sudet ja karhut juoksentelevat vapaina. Niitä tulisikin siirtää seuraavassa rekassa tuonne pääkaupunkiseudulle hienostorouvien ihailtavaksi.
15710
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

markalla ostan ja markalla myyn ,,vaikka minut myyty

Äänestä

EU tulee ja raatelee!!! Ilmestyskirjan pedot juoksentelee Ilomantsissa!!! Alkuasukkaat hönttöhuuruissa valmistelevat vallankumousta!!!

Äänestä
  • EU huolehtii Ilomantsin pedoista ja alkuasukkaista, kriisinhallintajoukot on jo perustettu.

    Äänestä

Miten helvetissä sudet ja karhut liittyvät EU:n orjapolitiikkaan? Jos pelkäät niitä niin juokse itse etelään. Tännehän ne on muutkin maalta karanneet. Jätä elukkaparat rauhaan.

Äänestä

hörhöjä saada hoitoon? Tääkin on selvästi sekottanu pollansa jossain landella.

Äänestä
  • EU hajoaa ja joudut Sinäkin etsimään uuden uskonnon.

    Maaseutu on pahasta! Itsenäisyys on pahasta! Kansallisvaltiot ovat pahasta! Niinpä niin.

    Äänestä

  • Baikal 12/70 kirjoitti:

    EU hajoaa ja joudut Sinäkin etsimään uuden uskonnon.

    Maaseutu on pahasta! Itsenäisyys on pahasta! Kansallisvaltiot ovat pahasta! Niinpä niin.

    ... pahasta. Korjaa lääkitystäsi.

    Äänestä

mene töihin, maksa verot, tule toimeen omillasi. Niin me tavalliset kansalaisetkin tehdään.

Äänestä
  • työt teiltäkin lähde muille maille, ne paikallaan pysyvät palvelualan hommat taas saavat uusia tekijöitä halpamaista, halpaan hintaan tietysti. Menestyneiden yritysten toiminta fuusioidaan suurfirmoihin(ostetaan pikkuyrittäjät pois)ja voitot kiikutetaan ulkomaille.

    Äänestä

kyllä me joten kuten täällä pärjätään.

Äänestä

lahtaaminen. Niillä ei ollut äänioikeutta EU:hun liityttyessä.

Äänestä
  • Mistä luulet löytäväsi töitä,kun maassa on jo 700.000 työtöntä kaikki työttömät,työttömmyseläkeläiset hömppäkurssilaiset ja muut putkilaiset mukaanluettuna. Annetaan sinullekin kenkää,niin joudut pulaan pahempaan.Hyvähän se on valtion byrokraattina laukoa mielipiteitään.

    Äänestä

  • yks työtön kirjoitti:

    Mistä luulet löytäväsi töitä,kun maassa on jo 700.000 työtöntä kaikki työttömät,työttömmyseläkeläiset hömppäkurssilaiset ja muut putkilaiset mukaanluettuna. Annetaan sinullekin kenkää,niin joudut pulaan pahempaan.Hyvähän se on valtion byrokraattina laukoa mielipiteitään.

    ... Suomessa täytyi olla laman aikana ainakin 2.000.000 työtöntä! Tuohon kun lasket eläkeläiset ja lapset lisää niin eipä tainnut paljon jengiä töissä käydäkään..., ottaen huomioon että Suomi on sentään vain 5.000.000 ihmisen kansa.

    Ihmeellistä on elämä.

    Äänestä

hellanlettas sentään kuinka helvetissä noi karhut ja sudet liittyy itäsuomen talouteen tai eurooppaan?

Äänestä
  • Tottakai ne hellanlettas liittyy kun niitä oikein suojelemalla suojellaan. Tule helvetti kattoo jos et usko.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nähkää ja kokekaa kirjoitti:

Kuinka Suomi köyhtyy EU:n orjapolitiikan takia. Ihmiset katsokaa ympärillänne ja nähkää. Itä-ja Pohjois-Suomi on pian autiona. Suojeltavat sudet ja karhut juoksentelevat vapaina. Niitä tulisikin siirtää seuraavassa rekassa tuonne pääkaupunkiseudulle hienostorouvien ihailtavaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu