Klome tölkillistä kaljaa jonka peosenttiluku on 4.7%:a?
Aamu 7: menevän työaika alkaa klo 7 ja päättyy klo 12.30 iltapaäivällä?
Viikon loppuisin menee neljä plus neljä 4.7%:a kaljaa eli 8 kljatölkkiä viikonloppusi pe - la ei su.
Onko 3 olutta illassa liikaa jos käy töissä?
12
332
Vastaukset
- ????????????
Soita AA jos noin vaivaa muutama tippa.
- s ssg gv s
Jos kyse on 0,5 litran tölkeistä, niin kyllähän siinä kohtuukäytön raja ylittyy. 0,33 litran tölkeillä se on siinä rajoilla. Ihmettelen vain, et jos joka päivä juo saman määrään, niin eihän se mene enää päähän....
- Perska
Juo maun takia kalia o hyvää
Riippuu ihan siitä, miltä kannalta asiaa tarkastelee.
Jos juo joka ilta tuon kolme kaljaa, kasvaa toleranssit sellaiseksi, että tuskinpa juuri mitään vaikutusta huomaat (huom. _huomaat_) - et aamulla, etkä illalla. Eli olet täysin kykeneväinen töihisi (kunhan et vaan ole ammatiltasi kuski, kirurgi tai muu vastaava missä se nollaraja tulisi pitää ihan asiakkaita ajatellen..)
Terveydellehän se ei ole kovin hyväksi, ja jaksaminen varmasti paranisi, jos turhan alkoholin jättäisit pois.- Metsänakka
Juo jos sulla on lihotuskuuri päällä, nopeesti tulee massaa navan päälle!
- hömiäinen
Laskeppa vuositasolla mitä kulutat ja mitä maksat. Terveys tuota menoa romahtaa.
- OlenOikeassa
Ei ole liikaa eikä terveys edes tuosta vielä romahda. Se mitä natsisikapaskiaiset, joita loisia suomessa valtion virkamiehiksi kutsutaan, jättivät taas taannoisesta tutkimuksesta mainitsematta oli se että miehillä se 2-3 kaljaa päivässä itseasiassa pidentää oletettavissa olevaa elinikää.
- watsii
Vedin juuri kymmenen kaljoo ja aamulla kuudelta töihin. Kello on täällä 20.30 juuri nyt. Taitaa ehtiä vielä pari tölkkiä heh.
- Binisteri
Typojen määrästä päätellen tais mennä enemmän ku kolme... :)
- vgjvj
Ei ole mitään. Ei tule tuosta määrästä krapulaa ja on aamulla varmasti työkykyinen,. Ite juon kerran tai kaks viikossa, mutta sitten taas vähä enemmän 6-7 harvemmin niin paljon, että oksennan aamulla.
- kikkelisjuuri
Jaa a pelkkää kusvettähän se vaan on,kysyn vaan et miten saat nukuttuu jäis itteesä vaivaamaan loistofiilis juo siin pari niin tekee mieli enemmänki.
- Hwqpwyeb
Pitämättömät lomat ja kaljua vain 3-4 tölkkiä illassa ja viikonloppuna 12 yhteensä.Kummasti vain huomasi että kaljavauva alkoi pyöristyä ja nukkuminen huonoa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2042368
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo401582Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1351232Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol2881028Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56972Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis296940Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen20912- 55906
Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S19774Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58763