Lapsilisät miinus 15e

mutta kukaan ei huomannut että tuostakin äänestettiin. Homoavio laki peitti kaiken muun huomion. Kokoomus ja demarit leikkaavat ja kurjistavat jälleen lapsiperheitä.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No jopas on vit-tu maailmanloppu jos tulot pieneni 15 eurolla. Se tarkoittaa sitten sitä, että keskivertoperhe pääsee kolmen vuosittaisen etelänmatkan sijasta vain kaksi kertaa vuodessa etelään.

Äänestä
  • 15 eurolla etelään. Ja loput velaksi.

    Äänestä

Samoin nousi taas ajoneuvovero mutta kukaan ei huomannut sitä koska kaikki oli eilen yhtä homoa! Mutta rikkailta ei taaskaan leikattu senttiäkään.

Äänestä

Äänestäkää vaan seuraavissakin vaaleissa kokoomusta, niin saatte, mitä tilaatte: rikkaitten rikastumista ja köyhien kurjistumista entisestään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sinä köyhdyt kok rik kirjoitti:

mutta kukaan ei huomannut että tuostakin äänestettiin. Homoavio laki peitti kaiken muun huomion. Kokoomus ja demarit leikkaavat ja kurjistavat jälleen lapsiperheitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu